PWSZ Wałbrzych skończyła na szóstym miejscu/ 2012-05-06 19:33:48 / Marcin Durczak /

nww24.pl - Nie udało się zdobyć medalu koszykarzom PWSZ Wałbrzych w Akademickich Mistrzostwach Polski. Zespół Arkadiusza Chlebdy ukończył zawody na szóstej pozycji. To jedno oczko wyżej niż przed rokiem.

Wczoraj wieczorem studenci z ul. Zamkowej pokonali po dogrywce 59:56 AGH Kraków i pojawiła się nadzieją, że wałbrzyszanie mogą nawet walczyć o złoty medal. Dziś niestety rano nasi przegrali 63:66 z Uniwersytetem Szczecińskim i było pewne, że drużyna Arkadiusza Chlebdy wypadnie poza strefę medalową. Ostatecznie PWSZ Wałbrzych zagrała o 5 miejsce z Politechniką Poznańską, przegrywając to spotkanie 60:69.

W końcowej klasyfikacji wałbrzyscy studenci uplasowali się na szóstej lokacie. Damian Pieloch zajął trzecie miejsce wśród strzelców za 3 pkt, a Adam Adranowicz został uznany za najlepszego koszykarza wśród studenckich pierwszoroczniaków.

Nasz zespół zdobył złoty medal w kategorii PWSZ.