gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Reprezentacja Polski rocznika 97 bez górników/ 2012-06-19 14:40:32 / Dominik /

polishhoops.pl - Międzynarodowy turniej “Copenhagen Invitational” w Kopenhadze będzie pierwszą akcją szkoleniową dla reprezentacji Polski rocznika 1997, która w mistrzostwach Europy u16 zagra dopiero latem 2013 roku.

 

W kadrze Jerzego Szambelana (trener wicemistrzów świata U-17 2010) zabrakło miejsca dla biało-niebieskich, którzy przecież zajęli przed rokiem czwarte miejsce w Polsce w roczniku 1997.  Co ciekawe, w kadrze jest tylko jeden dolnoślązak - Michał Kapa z mistrza Polski rocznika 97 WKK Wrocław (autor 38 punktów w bezpośrednim meczu z Górnikiem z sezonu 2010/11).  Powołanie otrzymali również brat Mateusza Ponitki (Asseco Prokom Gdynia, wicemistrz świata U-17) - Marcel Ponitka (Kasprowiczanka Ostrów Wlkp.) oraz występujący w kadrze rocznika 1996 Karol Majchrzak (MDK Kielce).Już w dniach 21-24 czerwca reprezentacja Polski do lat 15 weźmie udział w międzynarodowym turnieju “Copenhagen Invitational”, gdzie oprócz biało-czerwonych zagrają Berlin, Islandia, Holandia, Norwegia, Dania, Anglia oraz Kosowo.

 

Po ponad rocznej obserwacji trenerzy postanowili wybrać 12 zawodników. Powołania do Danii otrzymali: Michał Kierlewicz, Maciej Bender (obaj Polonia Warszawa), Jan Chruściel, Szymon Walczak (obaj Ochota Warszawa), Mateusz Strzelec (UKS Gim. 92 Ursynów Warszawa), Mateusz Gawlina (TS Wisła Kraków), Michał Kapa (WKK Wrocław), Michał Kolenda (UKS Dwójka Ełk), Wiktor Sewioł (Trefl Sopot), Marcel Ponitka (Kasprowiczanka Ostrów Wlkp.), Mateusz Moczulski (Smyk Prudnik) oraz Karol Majchrzak (MKK MDK Kielce).

 

Ponitka i Kolenda to po półfinałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży z dorobkiem 26 punktów na mecz najlepsi strzelcy tej imprezy. Na kolejnych lokatach w zdobyczach punktowych na tę chwilę plasują się również powołani Moczulski (śr. 25 pkt) oraz Kapa (śr. 20.3 pkt). Powołanie dostał również najlepszy zbierający (śr. 10 piłek na mecz) Majchrzak, który jest również jedynym zawodnikiem z rocznika 1997 w szerokiej kadrze na tegoroczne mistrzostwa Europy do lat 16.

 

Niestety w Danii z reprezentacją zabraknie pierwszego szkoleniowca Szambelana, jednak jego obowiązki przejmie asystent Dawid Mazur (SMS Cetniewo), a pomagać będzie mu Sebastian Potoczny z WKK Wrocław.

 

Plan meczów:

 

22.06, godz. 12.45: Polska – Kosowo

 

23.06, godz. 18.15: Anglia – Polska

 

24.06, godz. 10.15: Polska – Dania

 

Więcej informacji na oficjalnej stronie turnieju - http://www.cph-invitational.dk/

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl