Jest druga wygrana !/ 2012-12-06 14:26:05 / Dominik /

Gimbasket Wrocław przegrał u siebie z Górnikiem Wałbrzych 58:104 (16:18, 15:32, 11:27, 16:27). Było to drugie zwycięstwo Górnika w tym sezonie (sześć porażek) - drugie z rzędu po ostatniej wygranej we Wschowie. Zespół Arkadiusza Chlebdy zagrał bardzo zespołowo, wszyscy zapisani w protokole zawodnicy pojawili się na boisku. Wałbrzyszan dopingiem wspomagało 11 kibiców, w tym Wei Wei - student języka polskiego, prosto z Chin ! W ostatniej kwarcie doping prowadził 10-letni Daniel !

Górnik: Stochmiałek 21, Murzacz 17, Buczyniak 16, Narnicki 13, Wieczorek 11, Jaskólski 8, Fedoruk 5, Myślak 5, Kondratowicz 4, Borzemski 4.

Na zdjęciu: Nasz 10-letni młynowy Daniel, który w czwartej kwarcie wzorowo prowadził doping !

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Nasi grali nerwowo, a trzy straty po zaledwie pięciu minutach miał Mateusz Myślak. Gdy drugi raz w ciągu minuty stratę zaliczył Hubert Murzacz, rywale zdobyli punkty z kontry. Do końca pierwszej kwarty była 1:35, a na tablicy widniał wynik 18:14 dla Górnika. Wtedy właśnie trener Chlebda wziął czas.

W drugiej kwarcie nasi znacznie poprawili dokładność podań, odskakując rywalowi. Niezawodny w ataku był Adrian Stochmiałek, punkty po kontrach zdobywał Murzacz. W trzeciej kwarcie pojawił się doping kibiców, a Górnik tylko powiększał przewagę. Wtedy doszło też do małego incydentu na boisku - sędzia nie zauważył faulowanego Michała Borzemskiego, co bardzo rozzłościło siedzącego na ławce Sebastiana Narnickiego. Narnicki podniósł się z krzesełka i niczym rażony piorunem wyskoczył ku zdziwieniu wszystkich na środek parkietu. Do porządku naszego zawodnika musiał przywoływać nie tylko kompletnie zaskoczony trener Chlebda, ale i arbiter spotkania. Na szczęście całe zdarzenie nie skończyło się faulem technicznym.

W czwartej kwarcie bardzo dobrą zmianę na pozycji rozgrywającego dał wspomniany Borzemski, który świetnie rozumiał się zwłaszcza z Narnickim. Nasi kontrolowali wydarzenia na boisku, pewnie pokonując ostatni w tabeli Gimbasket.