gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

4 grudnia - Barbórka/ 2012-12-05 14:49:54 / Marcin Durczak /

Dzień Górnika - tradycyjne polskie święto górnicze, świętowane także przez osoby wykonujące zawody związane z poszukiwaniem innych paliw kopalnych i geologów 4 grudnia, w dniu św. Barbary, patronki górników.

 

NIECH ŻYJE NAM GÓRNICZY STAN!!!Program obchodów Dnia Górnika w Wałbrzychu:

godz.12:00 - Msza Święta celebrowana przez księdza Biskupa Adama Bałabucha, kościół pod wezwaniem Św. Aniołów Stróżów

godz.13:15 - wymarsz pochodu sprzed kościoła pw. Św. Aniołów Stróżów w kierunku Pomnika Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego - trasa przemarszu: Moniuszki-Rynek-Gdańska-Słowackiego-Barlickiego-Wyzwolenia-Pomnik

godz. 13:40 - uroczystość pod Pomnikiem Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego.

W związku z organizowanymi przez Urząd Miejski w Wałbrzychu uroczystymi obchodami „Barbórki", w godzinach od 13.00 do 14.30 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w centrum miasta. W godzinach tych kolumna uczestników uroczystości poruszać się będzie następującymi ulicami: Moniuszki, Rynek, Gdańska, pl. Magistracki, Słowackiego, Barlickiego, al. Wyzwolenia pod Pomnik Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego.

Prosimy wszystkich mieszkańców Miasta o wyrozumiałość i zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
styrlitz
2012.12.04 15:29:53
IP: 83.5.229.205
Taaa też pamiętam,były akademie,kwiaty,premietrzynaste ,czternaste,"SUDETY",Centralna i komu to przeszkadzało!!!!!Wszystkiego najlepszego wszystkim GÓRNIKOM.
GKS
2012.12.04 13:29:41
IP: 91.192.88.17
Kiedy chodziłam do podstawówki, ten dzień był bardzo uroczysty. Nie mieliśmy lekcji, była akademia, na niej górnik lub kilku w galowych mundurach...A potem wielki kosz cukierków...Do dziś uważam "Barbórkę" za swoje święto! Wszystkim, którzy czują się górnikami - NAJLEPSZEGO!
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl