Wygrana w Siechnicach !/ 2013-01-19 20:52:47 / Dominik /

Po dramatycznej końcówce Górnik Wałbrzych wygrał z KKS Siechnice na wyjeździe 71:70. Była to piąta wygrana biało-niebieskich w sezonie (przy siedmiu porażkach) - taki sam bilans ma zespół z Siechnic. Nasi wygrali pewnie pierwszą kwartę 28:17, ale do przerwy prowadzili już rywale (38:42). Druga połowa to bardzo wyrównane spotkanie. Ostatnie 23 sekundy meczu były bardzo dramatyczne, bo górnicy musieli bronić prowadzenia, gdy piłka była w posiadaniu gospodarzy. Na szczęście wałbrzyszanie zagrali ofiarnie w obronie, co przeszkodziło KKS-owi w oddaniu rzutu. W zespole Górnika wyróznili sie zwłaszcza Sławomir Buczyniak i Hubert Murzacz.

Górnika w tym wyjazdowym meczu dopingowała kilkunastoosobowa grupa kibiców.