MŁODZIEŻ: Wyniki (13.02)/ 2013-02-13 20:31:24 / Dominik /

Na parkiet po feriach zimowych wrócili kadeci Górnika. Rocznik 1998 (Trener Józefowicz) zaczął walke o miejsca 9-17 w regionie i przegrał na otwarcie z WKK II Wrocław 57:73, a zespół z rocznika 1997 (Trener Domoradzki), grający o miejsca 1-8, wygrał po zaciętym pojedynku z Turowem Zgorzelec 71:65.

Porażka zespołu Józefowicza ujmy nie przynosi, choć do zwcyięstwa zabrakło tak naprawdę włączenia się w ofensywie większej ilości graczy, bo w Górniku punktowało jedynie... 4 graczy.  Kadetów z rocznika 97 do wygranej poprawdził duet Łukasz Kołaczyński - Maciej Krzymiński - obaj zdobyli po 17 punktów.

Więcej w opisie

KADECI

Rocznik 1997

Górnik Wałbrzych - Turów Zgorzelec 71:65 (24:16, 9:21, 18:16, 20:12)

Górnik: Krzymiński 17 (1x3), Kołaczyński 17, Jeziorowski 12, Szmidt 11, Durski 8 (1x3), Szymanowski 2, Dargacz 2, Smoleń 2, Sumiński 0, Jarosiński 0, Kaczuga 0, Burdek 0.

Wielkie emocje w hali przy pl. Teatralnym !!! Nasi bardzo dobrze zaczęli spotkanie, bo od prowadzenia 14:4. Gdy wszyscy spodziewali się kolejnego pewnego zwycięstwa, biało-niebiescy stanęli. Po kontuzji do składu powrócił Szmidt, ale było widać u niego problemy kondycyjne po przerwie w treningach. Po fatalnej drugiej kwarcie to Turów niespodziewanie prowadził w Wałbrzychu 37:33. Górnicy na prowadzenie wyszli dopiero w czwartej kwarcie i na trzy minuty przed końcem meczu odskoczyli zespołowi gości. Mecz z Turowem to wartościowa lekcja dla biało-niebieskich - trzeba być skoncentrowanym do końca.

Rocznik 1998

Górnik Wałbrzych - WKK II Wrocław 57:73 (11:26, 18:23, 16:14, 12:10).

Górnik: Grabka 23, Ziemski 16 (1x3), Kłyż 10 (1x3), Wize 8, Burdeński 0, Wróblewski 0, Sot 0, Mizgalski 0, Centkowski 0, Fiedorowicz 0.