gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Półfinał MP U-16, pozostałe grupy/ 2013-04-29 15:58:30 / Dominik /

Nie tylko w Wałbrzychu odbędą się półfinały MP U-16. Pozostałe zespoły zagrają w Warszawie, Koszalinie i Włocławku. Przyjrzyjmy się pozostałym grupom. W sumie w półfinałach zagrają najlepsze 24 drużyny ze swoich regionów. Do półfinału wejdą po dwie najlepsze z czterech grup.

 

 

Ogranicza się udział w danej kategorii wiekowej do dwóch roczników z możliwością uzupełnienia czterema zawodnikami młodszymi (bez ograniczeń rocznikowych): U-16 – rocznik 1997 i 1998 oraz 4 młodszych.GRUPA II - Warszawa

 

Wisła Kraków - mistrz regionu małopolsko-świętokrzyskiego

Gimbaskets Przemyśl - mistrz regionu podkarpacko-lubelskiego

Gim 92 Ursynów Warszawa - wicemistrz Mazowsza

Kasprowicz Inowrocław - wicemistrz woj. kujawsko-pomorskiego

Junior Basket Katowice - III zespół regionu śląsko-opolskiego

Pyra Poznań - wicemistrz Wielkopolski

 

Faworyci awansu do finałów: Wisła, Pyra, Ursynów


 

Trzy powyżej wymienione zespoły powinny powalczyć o awans. Ursynów to wicemistrz Polski ale rocznika 1996, gdzie brylowali bracia Kamil i Marek Zywert (obecny sezon w Szkole Mistrzostwa Sportowego w II lidze), Pyra za to broni brązowego medalu sprzed dwóch lat, gdy ograła naszego Górnika. Poznaniacy mają w składzie rozgrywającego reprezentacji Polski U-16 (Frąckowiak) i grającego bliżej kosza czarnoskórego Chmielewskiego. Oni poprowadzili zespół do medalu dwa lata temu, ale cały poprzedni rok Chmielewski stracił z powodu ciężkiej kontuzji. Dużo większe szanse na awans daje się gospodarzom oraz Wiślakom niż chociażby zwycięzcy słabego regionu podkarpackiego, Gimbasketsowi Przemyśl.

 

Grupa III - Włocławek

 

Polonia Warszawa -mistrz Mazowsza

TKM Włocławek - mistrz Kujawsko-Pomorskiego

Regis Wieliczka - wicemistrz małopolsko-świętokrzyskiego

Siarka Tarnobrzeg - wicemistrz podkarpacko-lubelskiego

Basket Kwidzyn - III w lidze Pomorza

Zastal Zielona Góra - III w dolnośląko-lubuskim

 

Faworyci do awansu: Polonia, TKM

 

Faworyt tej grupy może być tylko jeden - Polonia Warszawa. Czarne Koszule bronią wicemistrzostwa Polski sprzed dwóch lat i mają w składzie rekordową w roczniku 1997 liczbę reprezentantów Polski (Kierlewicz, Bender, Wiszomirski, Mijakowski). Za Polonią dlugo, długo nic. Gdyby jednak szukać drugiego finalistę, to trzeba wskazać TKM Włocławek - gospodarzy turnieju pólfinałowego, który dwa lata temu nie dał rady w finałach naszemu Górnikowi.

Gdyby biało-niebiescy "podłożyli" się w meczach w regionie Zastalowi i zajęli drugie, a nie trzecie miejsce na koniec rozgrywek, o awans do finału byłoby łatwiej właśnie z tej grupy. Paradoskalnie nasi trafili do arcytrudnej grupy, a słabszy od naszych Zastal może pokusić się o walkę o finały. W tej grupie Górnicy byliby do awansu faworytem, tuż za Polonią, która wałbrzyszan zmiażdżyła dwa lata temu w finałach młodzików.

 

Grupa IV - Koszalin

 

WKK Wrocław - mistrz dolnośląsko-lubuskiego

Smyk Prudnik - mistrz śląsko-opolskiego

GTK Gdynia - wicemistrz Pomorza

Żak Koszalin - mistrz Zachodnipomorskiego

Ochota Warszawa - III na Mazowszu

ŁKS Łódź - III w łódzkim

 

Faworyci: WKK, GTK

 

WKK broni mistrzostwa Polski sprzed dwóch lat, choć skład zespołu zmienił się ponad w połowie. Do kadry doszli wyjątkowo uzdolnieni zawodnicy z młodszego rocznika, Mateusz Szczypiński i Dominik Rutkowski. Do GTK na etap półfinałów wraca Marcel Ponitka - brat Mateusza z Asseco Prokomu Gdynia. 16-letni Ponitka to lider reprzentacji Polski U-15 z zeszłego roku oraz zawodnik już drugoligowy. Ostatnio błysnął formą w półfinale U-18, gdzie walnie przyczynił się do awansu swojej ekipy do finałów. Smyk Prudnik ma w składzie jednego reprezentanta Polski (Moczulski), ale to może być za mało na bardziej zbilansowany zespół z Gdyni

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl