Górnik zaczyna od zwycięstwa! I dzień półfinałów MP U/ 2013-05-02 22:44:30 / Dominik /

Kadeci Górnika Wałbrzych dobrze rozpoczęli półfinały Mistrzostw Polski rozgrywanych w Wałbrzychu. W pierwszym swoim spotkaniu pokonali MKS Dąbrowa Górnicza 80:70! Kolejne spotkanie biało-niebieskich już jutro, 2 maja, o godzinie 18! A przeciwnikiem będzie Stal Stalowa Wola! Zapraszamy wszystkich kibiców Górnika!

GÓRNIK WAŁBRZYCH - MKS Dąbrowa Górnicza 80:70 (14:12, 13:16, 26:24, 27:18)

Górnik: Krzymiński 23(2), Jeziorowski 11, Kołaczyński 10, Szmidt 10, Jarosiński 8, Durski 7(1), Szymanowski 5(1), Sumiński 4, Kaczuga 2, Kłyż 0, Dargacz 0, Smoleń 0

MKS: Boryka 19, Rajczak 17, Seroczyński 14(1), Koćma 13(2), Sowa 7, Pruś 0, Stanek 0, Kaczmarski 0, Gierczakowski 0, Sznura 0

Pozostałe mecze:

UKS Siódemka Trefl Sopot - Stal Stalowa Wola 104:67 (31:19, 24:15, 28:15, 21:18)

Basket Team Opalenica - MKS Gorlice 155:52 (43:15, 32:9, 37:15, 43:13)

Początek meczu biało-niebieskich był ospały. Po pięciu minutach było 3:2 dla naszych. Świetnie pod kosz walbrzyszan wbijał się Dawid Boryka, który zdobył do przerwy połowę punktów dla Dąbrowy Górniczej. Mało kto spodziewał się tak trudnej przeprawy z zespołem ze Śląska. Po dwóch kwartach było 27:28

W zespole biało-niebieskich szybko 4 faule złapał najlepszy strzelec Górnika z sezonu zasadniczego, Damian Durski. Jego rolę w ataku w trzeciej kwarcie przejęli na spółkę Maciej Krzymiński i Łukasz Kołaczyński. Ważną rolę w ataku niespodziewanie spełnił także znany bardziej z obrony Daniel "Cyborg" Jarosińki, który w ważnych momentach trafiał czy to po wejściach pod kosz, czy z półdystansu. Sporo prostych strat zaliczał w Górniku Bartłomiej Szmidt.

Wygrana po walce z Dąbrową to znak ostrzegawczy dla Górnika przed kolejnymi meczami w turnieju.