gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Co dalej z "Teatralną" ?/ 2013-08-08 09:41:57 / Dominik /

walbrzych24.com -  Wałbrzyski Ośrodek Sportu i Rekreacji oddaje miastu starą halę przy Placu Teatralnym, bo po otwarciu Aqua-Zdroju, nie jest już potrzebna. Gmina chce znaleźć jej nowego właściciela.

 

 

Hala została przekazana z powrotem do miasta, ponieważ nie będą już na niej odbywały się zawody sportowe.

 

- Wraz z uruchomieniem Aqua-Zdroju i nowej hali, która tam powstała, stary obiekt przy Placu Teatralnym został przekazany do gminy, zszedł spod zarządu Ośrodka Sportu i Rekreacji i będzie teraz miał pewnie nowe przeznaczenie - mówi Mariusz Gawlik, dyrektor OSiR-u. Jak mówi Gawlik, jest to na pewno obiekt, który wielu walbrzyszan wspomina z sentymentem, bo tam właśnie nasi koszykarze zdobywali tytuł Mistrza Polski.

 

- Jednak obiekt ten już pomału przestawał spełniać wymogi i kryteria dzisiejszych czasów dotyczące obiektów sportowych, i niestety jego modernizacja według wycen wiązałaby się z bardzo dużymi kosztami. Nie byłoby więc sensu inwestować w ten właśnie stary obiekt, ponieważ i tak nie spełniałby on wymagań, chyba, żeby na to poświęcić bardzo dużo środków, które lepiej spożytkować budując nowe obiekty sportowe - mówi dyrektor Gawlik.

 

Nowa hala Aqua-Zdroju mogłaby pomieścić w sobie trzy takie hale, jak ta przy Placu Teatralnym, a i jej standard jest już zupełnie inny. Dyrektor zapewnia, że wycofanie hali, choć oznacza rezygnację z kosztów jej utrzymania, nie oznacza zwolnień.

 

- Pracownicy, którzy pracowali w tym obiekcie, zostali przejęci przez Aqua-Zdrój i tam obecnie pracują. O trzech pracowników zmniejszyła się ilość etatów w Ośrodku Sportu i Rekreacji, i właśnie te osoby zostały przeniesione do Aqua-Zdroju - mówi Mariusz Gawlik.

 

Teraz władze miasta rozważają kilka możliwych scenariuszy co do przyszłości hali. Jak nam powiedziano, pod uwagę ma być brana nie tyle najwyższa zaproponowana cena przy jej zakupie, co najciekawszy pomysł na przyszłość tego miejsca.

 

- Miasto po przejęciu hali prowadzi rozmowy z kilkoma różnymi podmiotami na temat jej dalszego zagospodarowania i tutaj rozważamy kilka możliwych scenariuszy. Potwierdzam, że wśród tych instytucji znajduje się Teatr Dramatyczny - mówi Anna Żabska, rzeczniczka Urzędu Miasta w Wałbrzychu.

 

Jak mówi Żabska, wałbrzyszanie nic nie stracą na wycofaniu hali, bo na co dzień będą mogli korzystać nie tylko z hali Aqua-Zdroju, gdzie może się pomieścić 3000 widzów, ale także z hali przy ulicy Wysockiego.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl