Drugie zwycięstwo Górnika!/ 2013-10-12 19:48:41 / Matti /

W spotkaniu drugiej kolejki III ligi koszykarzy Górnik Wałbrzych odniósł kolejne zwycięstwo. Biało-niebiescy pokonali WKK II Wrocław 77:65! Zwycięstwo biało-niebiescy zawdzięczają świetnej pierwszej połowie,. która ustawiła mecz. W drugich dwudziestu minutach nasi wyraźnie się rozluźnili co skrzętnie wykorzystali goście. W kolejnym meczu wałbrzyszanie zyskują ogromną przewagę fizyczną pod koszem, która dała mnóstwo punktów  z "pomalowanego" chociażby po akcjach pick & roll czy ponowieniach po zbiórkach ofensywnych. Na obwodzie kolejny bardzo dobry mecz zaliczył Mateusz Myślak. W Górniku na boisku pojawili się wszyscy gracze z protokołu, w tym 36-letni Mariusz Karwik oraz 16-letni Maciej Krzymiński.

Po czterech latach w oficjalnym meczu Górnika zagrał Rafał Glapiński. "Glapa" wciąż boryka się urazem kostki dlatego jego występ przeciwko WKK był krótki. Glapa nie zdobył punktów, oddał tylko jeden rzut pod przymusem czasu ale za to popisał się kilkoma dobrymi asystami.

Zespół WKK II przyjechał do Wałbrzycha w bardzo młodym zestawieniu - najstarszy zawodnik na boisku z Wrocławia miał 18 lat! Na boisku pojawiło się trzech reprezentantów Polski U-15 (Rutkowski nr 13, Szczypiński nr 8, Jędrzejewski nr 10) oraz czterech kadrowiczów U-16 (także Rutkowski oraz Sewioł nr 11, Ścibisz nr 6 i Kapa nr 7). Z tej grupy niezły mecz zagrał Dominik Rutkowski, dość krótko na parkiecie przebywał lider zespołu Michał Kapa, a po Wiktorze Sewiole można było oczekiwać więcej. Dość niespodziewanie, najkorzystniej w zespole gości zaprezentował się 17-letni rozgrywający Bartłomiej Rodak (nr 4), który popisał się kilkoma niezłymi wejściami pod kosz.

walbrzych24.com - Do przerwy sobotniego pojedynku koszykarzy Górnika Trans.eu Invest-Park Wałbrzych z WKK II Wrocław wydawało się, iż nasi zmiażdżą młodzież ze stolicy Dolnego Śląska. Na półmetku rywalizacji miejscowi prowadzili bowiem różnicą 28 punktów. W drugiej połowie role się niestety odwróciły, ale na szczęście wcześniej wypracowana przewaga wystarczyła, aby zaliczyć drugą z rzędu wygraną, tym razem 77:65.

Dzisiejszy pojedynek nasi rozpoczęli z Rafałem Glapińskim w składzie, który jednak po kilku akcjach usiadł na ławce rezerwowych. "Glapa" nie czuł się jeszcze na siłach po skręceniu kostki, stąd taka, a nie inna decyzja doświadczonego wałbrzyszanina. Do przerwy równo i dość skutecznie grający biało-niebiescy bez większego wysiłku zbudowali, jak się później okazało, bezpieczną przewagę. Po 20 minutach Górnicy prowadzili bowiem 47:19.

W drugiej połowie chyba zbytnio rozluźnieni chłopcy Chlebdy oddali pola koszykarskiej młodzieży WKK, która nie mając nic do stracenia zaczęła dyktować warunki rywalizacji, a w rezultacie odrabiać straty. Po 30 minutach nasza przewaga zmalała do 19 "oczek", a później nadal konsekwentnie topniała. Na szczęście doświadczeni gracze miejscowych w osobach Adriana Stochmiałka, Daniela Iwańskiego oraz Mateusza Myślaka wzięli ciężar walki o wygraną na swoje barki, dzięki czemu uniknęliśmy niepotrzebnej nerwówki i druga wygrana z rzędu wałbrzyszan stała się faktem.

Górnik Trans.eu Invest-Park Wałbrzych – WKK II Wrocław 77:65 (22:8, 25:11, 15:24, 15:22)

Górnik: Myślak 16, Stochmiałek 16, Iwański 15, Józefowicz 10, Fedoruk 7, Olszewski 6, Narnicki 5, Karwik 2, Krzymiński 0, Glapiński 0, Maryniak 0. Trener: Arkadiusz Chlebda