gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

OSiR do likwidacji/ 2013-10-26 20:55:09 / Dominik /

Spokojnie. Nikt nie planuje zburzyć OSiR-u. Niemniej jednak, czekają nas spore zmiany w systemie zarządzania halą przy ul. Wysockiego w Wałbrzychu.

 

Więcej w rozwinięciu

 

 Za  walbrzych24.com:

 

- Będzie wtedy łatwiej organizować i koordynować różne wydarzenia, i ta oferta będzie pełniejsza, łatwiej będzie pewne rzeczy uzgadniać, co na pewno usprawni funkcjonowanie sportu w naszym mieście - tak dyrektor Mariusz Gawlik mówi o korzyściach płynących z włączenia Ośrodka Sportu i Rekreacji do Centrum Sportowo-Rekreacyjnego "Aqua-Zdrój".

 

OSiR został oficjalnie zlikwidowany decyzją rady miasta, ale to nie oznacza, że przestanie istnieć.

 

- Jest to tylko likwidacja z formalnego punktu widzenia, bo w rzeczywistości będzie to przekształcenie i włączenie zadań OSiR-u do Aqua-Zdroju. Jednostka budżetowa nie może być przekształcona ani przeniesiona, zgodnie z ustawą musi być zlikwidowana, a jej zadania przeniesione, stąd pojęcie likwidacji - mówi dyrektor Aqua-Zdroju Mariusz Gawlik.

 

Połączenie ma przebiegać bezkolizyjnie, cykliczne zadania sportowe OSiR-u mają być kontynuowane płynnie przez Aqua-Zdrój i miejskim sportem zajmie się odtąd jedna instytucja.

 

- Na pewno będzie to efektywniejsze, sprawniejsze i wprawdzie uchwała o likwidacji wchodzi w życie od 1 listopada, zakończenie tego procesu ma nastąpić 31 grudnia i dopiero od 1 stycznia zadania i pracownicy OSiR-u przejdą do Aqua-Zdroju, natomiast ja już nie mogę się doczekać tego momentu, bo na pewno będzie nam łatwiej funkcjonować - mówi dyrektor.

 

Połączenie obu instytucji oznacza, że odtąd jeden podmiot będzie odpowiedzialny za całą infrastrukturę sportową i organizację imprez w mieście.

 

- Będzie wtedy łatwiej organizować, łatwiej koordynować różne wydarzenia i ta oferta będzie pełniejsza, łatwiej będzie pewne rzeczy uzgadniać, co na pewno usprawni funkcjonowanie sportu w naszym mieście - wylicza Mariusz Gawlik.

 

Wszyscy pracownicy OSiR-u mają również znaleźć pracę w Aqua-Zdroju, gdzie będą się zajmować tym, co robili do tej pory. Nie przewiduje się też, że zostaną sprzedane jakieś nieruchomości, nie będzie także prawdopodobnie planowanej wcześniej sprzedaży hali przy Placu Teatralnym.

 

- Prezydent podkreślił, że chce, żeby hala przy Placu Teatralnym nadal stanowiła majątek gminy. Nie zakłada sprzedaży tego obiektu i chce, żeby ona nadal pełniła zadania już nie tylko sportowe, ale także z zakresu kultury - mówi dyrektor.

 

Obiekty sportowe Wałbrzycha po połączeniu mają być modernizowane. Przewiduje się między innymi termomodernizację hali przy ul. Wysockiego, w planach jest też projekt odbudowy stadionu na Nowym Mieście. Jak mówi dyrektor Aqua-Zdroju, połączenie pozwoli też na oszczędności.

 

- Generalnie tendencja, żeby przekształcać jednostki budżetowe, które funkcjonują w zakresie sportu, jest obecna nie tylko w Wałbrzychu, bo takie uchwały są podejmowane także w innych miastach. Byłem, rozmawiałem w Lubinie i tam OSiR został przekształcony już w zeszłym roku. Oni mają tam pozytywne doświadczenia - mówi Mariusz Gawlik.

 

Na razie nie wiadomo jeszcze, ile da się zaoszczędzić na likwidacji OSiR-u - będzie to widoczne dopiero w przyszłym roku po przyjęciu nowego budżetu. 

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl