Górnik niepokonany po pierwszej rundzie!/ 2013-11-23 20:57:35 / Dominik /

Biało-Niebiescy zakończyli pierwszą rundę rozgrywek III ligi dolnośląsko-lubuskiej z kompletem siedmiu zwycięstw!!!. Tym razem pokonali na wyjeździe WSTK Wschowę 76:66 (18:18, 9:17, 18:25, 21:16). Przed rewanżami nasi są zdecydowanym liderem tabeli. Wygranie ligi w regionie wydaje się coraz bardziej realne, ale nie zapominajmy, że do II ligi jeszcze bardzo daleka droga przez baraże.

Górnik: Stochmiałek 19, Glapiński 17, Józefowicz 14, Iwański 12, Fedoruk 5, Myślak 4, Borzemski 3, Narnicki 2, Karwik 0, Krzymiński 0, Maryniak 0, Olszewski 0.

Górnika we Wschowie wspierała kilkunastoosobowa grupa kibiców.

walbrzyski.pl - Po pierwszej kwarcie wydawało się, że do ostatnich minut będzie to zacięty bój. Wprawdzie w początkowych 10 min gospodarzom wpadło kilka szalonych rzutów, ale mimo to kibice Górnika mieli prawo obawiać się kolejnych odsłon. Wałbrzyszanie nie pozwolili jednak rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Poprawili grę w obronie i w drugiej ćwiartce miejscowi zdobyli zaledwie 9 oczek. Po stronie biało-niebieskich bardzo dobrze spisywał się duet Adrian Stochmiałek – Rafał Glapiński. Obaj koszykarze także po przerwie napędzali ataki biało-niebieskich. Szczególnie skuteczny był nasz podkoszowy, który trafiał spod samej obręczy i dobrze radził sobie na linii rzutów wolnych. W efekcie po 30 min goście wygrywali różnicą 15 pkt. W ostatniej ćwiartce nieco rozluźnienie podopieczni Arkadiusza Chlebdy, na zbyt dużo pozwolili gospodarzom, którzy wprawdzie wygrali tę kwartę, ale stać ich było jedynie na zmniejszenie przewagi. Nasi cały czas kontrolowali wydarzenia na parkiecie, prowadząc 8-12 pkt.

Było to siódme z rzędu zwycięstwo Górnika Invest-Park Trans.eu, który z kompletem punktów zakończył pierwszą rundę zmagań w III lidze. W najbliższą środę nasi rozpoczynają rewanże, wyjazdowym spotkaniem z rezerwami Sudetów Jelenia Góra