gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Bauermann poza Lietuvosem/ 2013-12-10 14:33:48 / Dominik /

sportowefakty.pl - Dirk Bauermann nie jest już trenerem Lietuvosu Rytas Wilno. Działacze litewskiego klubu z racji słabych wyników postanowili rozstać się z niemieckim szkoleniowcem. 20 marca trener Dirk Bauermann obejmował stery w Lietuvosie Rytas Wilno. Niemiecki szkoleniowiec podpisał kontrakt do końca sezonu 2013/2014. Notabene zastąpił on wówczas na stanowisku pierwszego trenera Dariusa Maskoliunasa, który obecnie pracuje w Treflu Sopot.

 

Bauermann w poprzednim sezonie doprowadził drużynę z Wilna do finału. Tam jednak musiał uznać wyższość Żalgirisu Kowno, który wygrał całą rywalizację 4:0. Przed tym sezonem Bauermann wprowadził zespół do Euroligi, po tym jak wygrał turniej eliminacyjny w Wilnie.

 

Jednakże o samych meczach w tych rozgrywkach litewska drużyna chciałaby jak najszybciej zapomnieć. Na osiem rozegranych spotkan ekipa z Wilna tylko raz z parkietu schodziła jako zwycięzca (Lietuvos ograł na inaugurację rozgrywek Panathinaikos Ateny).

 

Nieco lepiej było w rozgrywkach ligi VTB, gdzie Lietuvos odniósł sześć zwycięstw i poniósł tylko dwie porażki. Jednakże beznadziejny bilans w Eurolidze zaważył o zwolnieniu Bauermanna, który w ostatnim czasie nie miał najlepszej prasy na Litwie. Były generalny menedżer Lietuvos Rytas, Jonas Vainauskas nazwał niemieckiego szkoleniowca "klaunem cyrkowym", który nie nadaje się do pracy w tym klubie.

 

Dirk Bauermann prowadzi rozmowy z polską federacją i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to nadal będzie szkoleniowcem naszej reprezentacji.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl