gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Polacy gorsi od Węgrów/ 2013-12-28 22:23:27 / Dominik /

Pierwszy dzień Turnieju Nadziei Olimpijskich w Wałbrzychu za nami. W pierwszym meczu Słowacja U-16 gładko ograła Czechy U-16 59:34. W drugim meczu reprezentacja Polski U-16, po wielkich emocjach, przegrała z równieśnikami z Węgier 72:73. Na 20 sek. przed końcem swój niecelny rzut dobił Mateusz Szczypiński (WKK Wrocław) wyprowadzając biało-czerwonych na prowadzenie. W następnej akcji udanie pod kosz przedarł się lider Węgrów, grający z nr 6 Gabor Rudner. W kolejnej akcji (na zegarze 5 sek. do końcowej syreny) Szczypiński wybija piłkę z linii końcowej prosto w aut. Strata Węgrów w następnej akcji na nic zdała się Polakom, bo Szczypiński w ostatniej sekundzie meczu spudłował z dalekiego dystansu.

 

Szczypiński, którego biało-niebiescy doskonale kojarzą z III ligi oraz lig młodzieżowych, zdobył w całym meczu 25 pkt , zebrał 8 piłek z tablic i miał 5 przechwytów. W polskiej drużynie na pochwały zasłużył także Bartek Pietras (Estudiantes Madryt). Mierzący 207 cm Pietras w pierwszej połowie nie zachwycił, ale za to rozkręcił się w drugiej, kończąc mecz z 19 pkt, 9 zb i 4 blokami.  

 

Polska kadra U-16 zagrała bez swojego lidera, Dominika Rutkowskiego (WKK Wrocław), który jest kontuzjowany.

 

28.12.2013 (sobota)  Aqua Zdrój, Ul. Ratuszowa 6. Wstęp wolny.
17:00 Czechy – Węgry
19:00 Słowacja – Polska 

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl