Wygrana w Lubinie/ 2014-03-08 20:23:42 / Dominik /

Górnicy pokonali na wyjeździe SMK Lubin 66:52 i z bilansem 12-1 pewnie zmierzają do zwycięstwa w III lidze dolnośląsko-lubuskiej. Pierwszy raz w oficjalnym meczu ligowym Górnika zagrał Piotr Niedźwiedzki. W Lubinie Górników wspierała kilkunastoosobowa grupa kibiców.

SMK Lubin – Górnik Wałbrzych 52:66 (7:18, 16:14, 17:19, 12:15)

Górnik: Józefowicz 23, Glapiński 17, Stochmiałek 8, Niedźwiedzki 8, Borzemski 4, Ratajczak 2, Krzymiński 2, Narnicki 2, Myślak 0, Iwański 0, Olszewski 0.

A już w przyszły weekend ostatni mecz sezonu Górnika. W Wałbrzychu nasi zmierzą się z WSTK Wschowa.

walbrzyski.pl - Ponad miesiąc czekaliśmy na wznowienie przez koszykarzy III ligi rozgrywek. I w końcu się doczekaliśmy. Wałbrzyszanie po długiej przerwie wygrali w Lubinie i zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli na zakończenie sezonu zasadniczego. Powracający w barwach Górnika do basketu Piotr Niedźwiedzki, zdobył dla biało-niebieskich 8 pkt.

To było trudne spotkanie dla Górników, bo rywale przez 40 minut bronili „strefą”. W tej sytuacji podopieczni Arkadiusza Chlebdy często decydowali się na rzuty z dystansu. Na 20 takich prób w pierwszej połowie, do kosza rywali wpadło 7 trójek. Czterokrotnie zza linii 6,75 m trafił Bartłomiej Józefowicz, a trzy razy wyczyn kolegi z drużyny skopiował Rafał Glapiński.

Praktycznie pierwsza kwarta spotkania w Lubinie ustawiła cały pojedynek. Wałbrzyszanie po 10 min wypracowali bezpieczną przewagę, której później tylko pilnowali. Na parkiecie pojawili się prawie wszyscy koszykarze Górnika, którzy pojechali do Lubina. Na boisko nie wyszedł jedynie Maciej Fedoruk. Dużo grali rezerwowi, a swoje punkty dołożył też Piotr Niedźwiedzki, który grał wprawdzie krótko, ale i tak zdobył 8 oczek.

Po tej wygranej biało-niebiescy zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym, do którego zakończenia pozostała jeszcze tylko kolejka. Za tydzień nasi zagrają z WSTK Wschowa.