gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

WALK: Pierwsze mecze playoffs/ 2014-03-17 17:28:11 / Dominik /

Za nami pierwsze mecze pierwszej rundy playoffs w Wałbrzyskiej Amatorskiej Lidze Koszykówki "Aqua-Zdrój". We wszystkich meczach wygrywali faworyci, choć w jednym ze starć mogło dojść do niespodzianki.

 

Więcej w rozwinięciu  

(2) Drink Team – (7) Court BG 43:39 (Pomjan 13 – K.Wieczorek 19)
W serii: 1:0 dla Drink Teamu

 

 

Bardzo mało brakowało, by Court BG sprawił dużą niespodziankę i ograł już w pierwszym meczu pierwszej rundy faworyzowany Drink Team. Seria punktowa Kacpra Wieczorka pozwoliła ekipie z Boguszowa-Gorc odrobić kilkupunktową stratę i wyjść na prowadzenie w ostatnich minutach meczu. Przy stanie 39:36 dla Court BG, obudził się lider punktowy Drink Teamu w sezonie, czyli Dawid Wackowski. Mający w tej fazie spotkania tylko 1 punkt na koncie trafił bardzo ważną „trójkę” na remis, a po chwili nie pomylił się z półdystansu. Do tego doszła seria pudeł zawodników Court BG z rzutów wolnych oraz ich proste straty. Z niespodzianki wyszły nici.

 

 

(1) Partners Nieruchomości – (8) Harry Catering 80:33 (Frydryszak 22, Bujnowski 20 – Furman, Strojek po 11)
1:0 dla Partners

 

 

Nikt w rundzie zasadniczej nie sprawił obrońcy tytułu tyle kłopotów, co ligowy beniaminek, czyli Harry Catering (wygrana Partnersów dopiero po dogrywce). Tym razem nie było wątpliwości, kto jest lepszy. Harry zagrał w mocno osłabionym składzie. Na boisku zabrakło MVP rozgrywek Marcina Sterengi i drugiego strzelca zespołu, Marcina Stelmacha. Pomimo tego, po pierwszej kwarcie było tylko 18:15 dla Partners. Drugą część meczu Harry Catering przegrał już 2:18 i było po meczu.

 

 

(3) Boanerges – (6) Faurecia 60:47 (Narnicki 18 – Hałgas 25 pkt, 20 zb, Iwicki 10 pkt, 20 zb)
1:0 dla Boanerges

 

 

Ambitnie walczącej Faurecii zabrakło argumentów pod tablicami, gdzie Boanerges rozniósł zespół Mateusza Myślaka 51:26. Dużo niższy skład nie pozwolił Faurecii skorzystać na nieobecności w drużynie przeciwnej Przemysława Wojdyły, który pauzował z powodu kontuzji.

 

 

(4) Górnik KFC – (5) IBIS Hotel 62:54 (Durski 19, Kurzepa 16 – Karwik 17 pkt, 12 zb)
1:0 dla Górnika

 

 

Po raz kolejny rezerwy Górnika wzmocniło trio czołowych juniorów biało-niebieskich – Łukasz Kołaczyński, Marcin Jeziorowski i Damian Durski. Największą różnicę na boisku zrobił ten ostatni, trafiając nawet raz za trzy z 9 metrów. Ibisowi nie pomogła wygrana walka na deskach (37:27). Przy podobnej skuteczności z gry, Górnicy trafiali zdecydowanie lepiej z linii rzutów wolnych (11/13 Górnika do 6/12 Ibisu).

 

 

KFC Gracz Kolejki: Paweł Hałgas (Boanerges) - 25 pkt, 20 zb, 12/24 za 2

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl