gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

W Kaliszu już trenują/ 2014-08-14 12:16:38 / Dominik /

MKS Drogbruk Kalisz rozpoczął przygotowania do nowego sezonu w 2 lidze. W składzie doszło do kilku zmian. Kaliszanie będą rywalem Górnika w grupie D. W Kaliszu na kolejny sezon pozostał wychowanek biało-niebieskich, Kuba Kołodziej.

 kalisz.naszemiasto.pl - W porównaniu z ubiegłym sezonem, w składzie MKS Drogbruk Kalisz zaszły spore zmiany kadrowe.Wszystko wskazuje na to, że w barwach kaliskiego drugoligowca zabraknie Artura Mrówczyńskiego, który wyjeżdża do pracy za granicą. W Kaliszu nie będzie też występował Marcin Pławucki, który uzupełni szeroką kadrę występującego w I lidze PTG Sokoła Łańcut. Z kolei Szymon Kluszczyński i Łukasz Kaczmarek wyjeżdżają na studia poza Kaliszem. Z zespołu odeszli też Jakub Kowalski, Kamil Oleszkin i Bartłomiej Kuczyński - Mamy w zespole kilka nowych twarzy. Liczę, że zawodny ci zapewnią podobny poziom - dodaje Jarosław Jasiukiewicz. Do drużyny po dwóch latach przerwy wraca Marcin Ostój, mierzący 195 cm niski skrzydłowy, który grał w MKS-ie debiutanckim sezonie w III lidze. Wówczas notował średnio 6,7 punktu i 5,7 zbiórki na mecz. Wzmocnieniem MKS Drogbruk Kalisz mają być: rozgrywający Przemysław Tradecki, który przeszedł z KS Pułaski Warka (II liga).

 

W ostatnim sezonie jego statystyki, to 8,3 punktu i 7,5 asysty na mecz, Paweł Murza (202 cm wzrostu) silny skrzydłowy, który występował w II-ligowej Wiśle Kraków, gdzie w ostatnim sezonie zdobywał średnio 7,7 punktu w meczu i notował 6,2 zbiórki. W Kaliszu zagra też Błażej Rabe (198 cm wzrostu) niski skrzydłowy z KS Basket Piła (II liga). Ostatni sezon pauzował z powodu kontuzji, a sezon wcześniej jego statystyki, to 5,7 punktu na mecz. 
 

W drużynie pozostają: Jakub Szymczak, Błażej Pawlik, Łukasz Wojciechowski, Przemysław Galewski, Kamil Sierański, Jakub Kołodziej i Tomasz Zyber. MKS Drogbruk Kalisz nadal będzie prowadził duet Piotr Czaska i Sławomir Zaworski. Sponsorem tytularnym zespołu pozostała firma Drogbruk, wiodący producent kostki brukowej w Polsce. 

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl