Juniorzy pokonują Śląsk!/ 2014-10-05 18:53:12 / Dominik /

Druga wygrana w drugiej kolejce ligi juniorów Górnika! Po świetnym widowisku biało-niebiescy pokonali rówieśników oraz rok młodszych od siebie koszykarzy Śląska Wrocław 84:78.

Do wygranej Górnika poprowadził super duet Damian Durski-Maciej Krzymiński. 17-letni zawodnicy zdobyli 52 z 84 punktów wałbrzyskiego zespołu. W Śląsku dobry mecz zagrał za to duet reprezentantów Polski U-16: Michał Jodłowski-Tomasz Żeleźniak. Górnik wygrał to spotkanie mimo fatalnego początku - w I kwarcie było nawet 11:0 dla WKS-u! Wydarzeniem meczu był celny rzut z połowy boiska na zakończenie II kwarty w wykonaniu Łukasza Łaszczuka.