gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Balcerowski oficjalnie w Gran Canaria!/ 2014-10-16 09:33:55 / Dominik /

 Wychowanek Górnika Wałbrzych, 14-letni Olek Balcerowski, oficjalnie przeniósł się w charakterze transferu definitywnego do hiszpańskiego Gran Canaria. Zespół z Wysp Kanaryjskich to ćwierćfinalista ligi hiszpańskiej oraz uczestnik Eurocup. Balcerowskim zainteresowany był także Real Madryt w którym był na testach.

 

Więcej w rozwinięciu. 

 

 

Profil kadetów Górnika, byłej już drużyny Olka na Facebooku:

 

"Z wielką dumą i satysfakcją pragniemy Państwa już oficjalnie poinformować, że nasz kolega Aleksander Balcerowski „BALCER” stał się pełnoprawnym zawodnikiem Klubu Boloncesto Gran Canaria Claret. W dniu 25.09.2014 r. Zarząd naszego klubu Górnika Wałbrzych podpisał kontrakt, w którym wyraził zgodę na przekazanie zawodnika wraz z listem czystości. Natomiast w ten poniedziałek tj. 13.10.2014 r. zgodę i 6-letni kontrakt na Wyspach Kanaryjskich podpisali rodzice Olka.

 

W połowie września br. Olek wraz z rodzicami i siostrą wyjechał do Hiszpanii by na miejscu omówić szczegóły kontraktu z agentem reprezentującym Olka na terenie Hiszpanii. Po owocnych, wstępnych rozmowach Olek poleciał na Wyspy Kanaryjskie. Obecnie mieszka w willi wynajętej specjalnie dla zawodników z innych krajów. Swój pokój dzieli z kolegą z Litwy, który podobnie jak on jest nowy w klubie. Uczęszcza już do szkoły, jako wolny słuchacz, gdyż w tym roku musi opanować język hiszpański (pobiera indywidualne lekcje). Rozpoczął intensywny indywidualny cykl szkoleń treningowych oraz treningi wraz ze swoją nową drużyną kadetów. Na swoim koncie ma już pierwsze punkty, które zdobył podczas turnieju na Teneryfie." 

 

 

Olek w sezonie 2013/14 dotarł z młodzikami Górnika do ćwierćfinałów MP młodzików oraz otrzymał powołanie do szerokiej kadry Polski rocznika 2000. W sezonie 13/14 w rozgrywkach regionalnych notował śr. 17.3 pkt w 21 meczach. W etapie centralnym mierzący 200 cm "Balcer" miał śr. 13.3 pkt oraz 12.0 zb. Jego tatą jest były gracz Górnika, olimpijczyk z Londynu (koszykarska reprezentacja Polski na wózkach) Marcin Balcerowski.

 

 

 

Więcej zdjęć Olka z Las Palmas znajdziesz na profilu Górnik Wałbrzych rocznik 2000. Szukaj TUTAJ.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl