gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

6. kolejka bez Górnika/ 2014-10-27 11:33:43 / Dominik /

2 listopada rozegrana szósta kolejka gr. D 2 ligi. Nasz zespół w tej serii spotkań pauzuje. Zapowiwedź kolejki w rozwinięciu.

 

  (8) Rawia Rawag Rawicz – (3) MKS Drogbruk Kalisz

 

W ostatniej kolejce Rawia zaskoczyła obserwatorów i wysoko ograła w Międzychodzie Sokół 87:62, trafiając aż 58% rzutów za 2. Świetny mecz zagrał zwłaszcza autor 29 punktów Paweł Stankiewicz, którego wspierali lider zespołu Wojciech Suprun (16 pkt) i najlepszy asystujący Rawii, Szymon Maciołek (15 pkt, 5 as). Tym razem ekipa z Rawicza zagra z silnym MKS-em, który po słabym starcie rozgrywek i dwóch porażkach wygrał ostatnie trzy mecze.

 

(11) Obra Kościan – (7) Sokół Międzychód

 

Wciąż pierwszej wygranej w sezonie szukają koszykarze Obry. Po niezłej postawie w przegranym meczu 5. kolejki w Wałbrzychu, zespół Marka Łodygi podejmie starający się otrząsnąć po klęsce z Rawią Sokół Międzychód.

 

(4) Biofarm Basket Suchy Las – (10) Jamalex Polonia 1912 Leszno

 

Po czterech kolejkach ekipa spod Poznania była niepokonana. Siłę młodego zespołu Przemysława Szurka zweryfikowała w ostatniej kolejce Nysa Kłodzko, wygrywając 78:67. Basket przegrał, pomimo 52% skuteczności za 2.  O porażce zadecydowała fatalna niemoc strzelecka z dystansu (2/17 za 3!!!). W Lesznie na pewno inaczej wyobrażali sobie początek sezonu. Jedna wygrana w czterech starciach pokazuje, że zbudować zespół praktycznie od zera jest bardzo trudno. Liderem Polonii jest doświadczony rozgrywający Jędrzej Jankowiak (śr. 18.5 pkt, 6.5 zb, 6.5 as, ale tylko 25% skuteczności za 2).

 

(2) Doral Zetkama Nysa Kłodzko – (5) Muszkieterowie Nowa Sól

 

Ekipa z Kłodzka jest wciąż niepokonana. Siłą Nysy jest zgrany zespół. W ostatniej kolejce aż sześciu zawodników zaliczyło dwucyfrową zdobycz punktową! Młodym Muszkieterom balansu w składzie za to bardzo brakuje. W poprzedniej serii spotkań drużyna Arkadiusza Miłoszewskiego spotkała się z rówieśnikami z Wrocławia i ostatecznie przegrała 69:71, choć dwoił się i troił na parkiecie weteran oraz drugi trener Marcin Chodkiewicz (24 pkt, 11 zb).

 

(6) Sudety Jelenia Góra – (9) Exact Systems Śląsk Wrocław

 

Po fatalnej porażce w Kaliszu z MKS-em Drogbruk aż 66:105 Sudety poszukają wygranej u siebie z młodzieżą Śląska. W starciu z ekipą Tomasza Jankowskiego jeleniogórzanie wystartują w roli faworyta. Czy Śląsk znajdzie odpowiedź na Pawła Minciela, który MKS-owi rzucił 32 punkty? Być może, bo po drugiej stronie parkietu na skrzydłowego Sudetów będzie czekał lider WKS-u, Stanferd Sanny (w tym sezonie 15.4 pkt, 3.4 zb ,3 as)

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl