8 kolejka: Kolejne zwycięstwo stało się faktem/ 2014-11-16 10:41:37 / Dominik /

Biało-Niebiescy z kolejnym zwycięstwem. Tym razem nasi wygrali w Lesznie z  Polonią 1912 74:56. Wyjazdowe zwycięstwo oglądała grupa ponad 30 kibiców Górnika. Zespół Arkadiusza Chlebdy stracił jednak pozycję lidera na rzecz również niepokonanej Doral Zetkamy Nysy Kłodzko, z którą zagra w hitowym meczu w Wałbrzychu już w najbliższą środę.

Górnik: Niedźwiedzki 18 (11 zb), Niesobski 15, Iwański 11, Glapiński 7, Józefowicz 6, Stochmiałek 5, Rzeszowski 4, Suchodolski 3, Krzymiński 3, Borzemski 2, Ratajczak 0, Myślak 0.

Polonia: Malinowski 13, Mowlik 11, Jankowiak 9, Gadomski 8, Krówczyński 7, Hajnsz 7, Łukomski 1, Skonieczny 0, Rutkowski 0,  Kin 0, Zubik 0.

STATYSTYKI

ZDJĘCIA (w tym oprawa kibiców Górnika)

Opór tylko w pierwszej kwarcie

Spotkanie nie zaczęło się dla wałbrzyszan najlepiej. Jak w transie z dystansu i półdystansu trafiał Paweł Mowlik. Nasi odpowiadali celnymi rzutami z półdystansu Glapińskiego oraz Niesobskiego oraz zagraniami pod kosz do Iwańskiego i Niedźwiedzkiego. Gdy przy stanie 16:10 dla gospodarzy wydawało się, że Górnicy złapali właściwy rytm, w Polonii uaktywnił się Łukasz Malinowski. Gracz z Leszna trafił dwa razy za trzy oraz wykorzystał oba rzuty wolne, powiększając prowadzenie swojego zespołu. Po chwili trafił ponownie Mowlik i było już 26:16 dla drużyny trenera Lebiedzińskiego. Stratę wałbrzyszan zniwelował w końcowej fazie I kwarty heroiczną akcją 3 plus 1 Niesobski. Polonia zaskoczyła Górnika nieprawdopodobną, wręcz surrealną skutecznością z gry. 18 z 26 punktów dla Polonii zdobył duet Mowlik-Malinowski.

Było jasne, że zespół z Leszna musi wreszcie zacząć pudłować. Na suszę w ataku Polonii nie musieliśmy zbyt długo czekać, bo do początku II kwarty. Biało-Niebiescy zanotowali wtedy serię 13:0 po której wynik na tablicy zmienił się z 28:20 na 28:33. Siłą Górnika w ofensywie było trio Niedźwiedzki-Niesobski-Glapiński. Później w Lesznie wreszcie zaczęli punktować inni zawodnicy od wspomnianej wyżej dwójki. Do przerwy Górnik prowadził 39:34.

Kolejna część meczu była wyrównana z lekkim wskazaniem na zespół Arkadiusza Chlebdy. Po 30 minutach na tablicy widniał wynik 56:47 dla gości.

IV kwarta to ponowne serie punktowe Górnika. Wałbrzyszanie niczym bokser trafili Polonistów dwukrotnie serią punktową 7:0 – po pierwszej było 63:47, bo drugiej już 74:53. Pierwszy cios mocno gospodarzami zachwiał, drugi już powalił na deski. Przed środowym szlagierem z Nysą Kłodzko Górnik Wałbrzych jest zatem wciąż niepokonany.

Statystyki nie kłamią: Jędrzej Jankowiak, lider Polonii oraz drugi strzelec 2 ligi przed tym meczem, zawiódł w ataku. Notujący śr. ponad 18 pkt w meczu rozgrywający Górnikom rzucił jedynie 9 „oczek” trafiając tylko 2 z 9 rzutów z gry. Do tego Poloniści notują aż 25 strat (przy jedynie 11 Górnika).

Przełomowy moment: Seria punktowa 7:0 z 56:47 na 63:47. Polonia przez ponad cztery początkowe minuty IV kwarty nie potrafiła znaleźć drogi do kosza.

Gracz meczu: Piotr Niedźwiedzki – 18 pkt, 11 zb, 7/11 z gry (1/2 za 3).