MŁODZIEŻ: Wyniki (22-23.11)/ 2014-11-26 11:44:46 / Dominik /

Bardzo dobry mecz w wykonaniu Pawła Maryniaka nie pomógł trzecioligowcom w pokonaniu KKS Siechnice, choć zwycięstwo było bardzo blisko. Osłabieni brakiem lidera kadeci byli bez szans w starciu z Turowem, a młodzicy Rafała Glapińskiego pokonali młodszych o rok adeptów koszykówki z wrocławskiego WKK. Juniorzy wygrali I kwartę z faworytem do złota, czyli WKK, ale później było już gorzej.

Paweł Maryniak

3 LIGA:

KKS Siechnice – Górnik  89:86

Opis KKS Siechnice:

Nasi koszykarze ciągle niepokonani na własnym parkiecie. Wczoraj odnieśliśmy bardzo ważne zwycięstwo nad zespołem Górnik Trans.eu Invest Park Wałbrzych 89:86. Mecz był bardzo zacięty. Prowadzenie zmieniało się wielokrotnie ale żadnej drużynie nie udawało się odskoczyć na więcej niż 7 punktów. Po pierwsze połowie goście prowadzili 47:44. W trzeciej kwarcie dzięki agresywnej obronie gospodarzom udało się odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Niestety w ostatniej odsłonie nasi zawodnicy bardzo szybko popełnili pięć przewinień, przeciwnicy wykonywali wiele rzutów osobistych i na 25 sekund przed końcowym gwizdkiem wyrównali wynik meczu. O czas poprosił trener Maciej Maciejewski i ustawił ostatnią akcję swojej drużyny. Zgodnie z zaleceniami trenera nasi zawodnicy długo rozgrywali akcję i na 4 sekundy przed syreną celnym rzutem za 3 punkty popisał się Michał Chalusiak ustalając końcowy wynik spotkania. Dziękujemy wszystkim kibicom którzy zgotowali nam gorący doping.

Trzecioligowy Górnik w sezonie 2014/15:
(w) SMK Lubin 62:54 (bilans Górnika: 1-0)
(d) Maximus Kąty Wrocławskie 71:77 (1-1)
(w) Turów Zgorzelec 79:77 (2-1)
(d) KK Oleśnica 62:76 (2-2)
(w) KKS Siechnice 86:89 (2-3)

Górnik: Maryniak 23, Kiełbik 17, Adranowicz 14, Kurzepa 11, Mateusz Ciuruś 7, Szmidt 6, Durski 5, Jeziorowski 3, Kołaczyński 0, Balcerzak 0, Marcin Ciuruś 0.

W tabeli prowadzi KK Oleśnica, Górnik jest 4. (na 7 ekip).

JUNIORZY:

WKK Wrocław – Górnik 82:58

Górnik: Szmidt 17, Durski 15, Kołaczyński 11, Grabka 7, Krzymiński 5, Jeziorowski 3, Tyszka 0, Będzitko 0, Sumiński 0, Smoleń 0, Dargacz 0.

Prowadzi WKK, Górnik z bilansem 5-2 jest 3. na 8 drużyn.

KADECI:

Turów Zgorzelec – Górnik  84:58

Nie do zatrzymania w zespole ze Zgorzelca, podobnie jak w starciu w Wałbrzychu, był Patryk Ciepielewski – autor 38 punktów. Urodzony w 1999 roku gracz w 10 meczach sezonu notuje śr. 33,2 pkt. Zespół Górnika jest rok młodszy (w Górniku nie ma grupy z rocznika 1999) a w składzie zabrakło lidera zespołu, Bartosza Kosiora, który w tym czasie był na konsultacji szkoleniowej kadry Polski U-14.

Górnik: Zakrzewski 20, Makarczuk 15, Podejko 9, Frankiewicz 8, Kłyż 4, Kamiński 1, Adamek 1, Kaczmarek 0, Szałaj 0, Chyziński 0, Antkowiak 0.

Niepokonany w rozgrywkach jest Śląsk, Górnik jest 7. (na 10 ekip).