14. kolejka: Sudety pokonane/ 2014-12-17 21:18:57 / Dominik /

W 14. kolejce 2. ligi Górnik pokonał na wyjeździe Sudety Jelenia Góra 75:60 i umocnił się na pozycji wicelidera rozgrywek. Prowadzi Doral Zetkama Nysa Kłodzko. Pierwszy mecz w 2. lidze rozegrał występujący dotychczas w trzecioligowych rezerwach 23-letni Adam Adranowicz.

Górnik: Józefowicz 16, Niesobski 16, Niedźwiedzki 12, Glapiński 11, Iwański 6, Suchodolski 7, Adranowicz 4, Rzeszowski 2, Borzemski 1, Myślak 0, Krzymiński 0, Ratajaczak 0.

WYNIKI 14. KOLEJKI

Górnik: Józefowicz 16, R. Niesobski 16, Niedźwiedzki 12, Glapiński 11, Iwański 6, Suchodolski 7, Adranowicz 4, Rzeszowski 2, Borzemski 1, Myślak 0, Krzymiński 0, Ratajaczak 0.

Sudety: Ł. Niesobski 27, Wilusz 10, Minciel 6, Taraszkiewicz 6, Raczek 5, Wojciul 4, Czekański 2, Drąg 0, Brzozowicz 0, Dąbrowski 0.

Supersnajper to za mało

Pierwsza kwarta spotkania była bardzo wyrównana. Po 9 minutach gry było 20:18 dla Sudetów. Olbrzymia w tym zasługa Łukasza Niesobskiego. Najlepszy strzelec 2. ligi zdobył aż 16 z 20 punktów drużyny.

W drugiej kwarcie Górnicy zanotowali serię punktową 12:0 odjeżdżając na 33:24 (z 21:24). Biało-Niebiescy utrzymali tej wielkości przewagę do przerwy.

W trzeciej kwarcie Sudety, dzięki włączeniu się do zdobywania punktów kolegów z drużyny Łukasza Niesobskiego, niemal dogoniły biało-niebieskich (47:44 dla Górnika w 25 minucie meczu). Dwie minuty później, po celnym rzucie Jarosława Wilusza, gospodarze ponownie zbliżyli się na trzy „oczka” (46:49). Chwilę później Górnik notuje jednak serię punktową 7:0.

Serię podopieczni Arkadiusza Chlebdy powiększyli na początku IV kwarty (9:0), co ustawiło mecz  (65:48 dla Górnika w 34 minucie).

Przełomowy moment: Sudety między trzecią a czwartą kwartą nie potrafiły znaleźć drogi do wałbrzyskiego kosza. W ciągu ośmiu minut „suszy” w ataku gospodarzy zespół Górnika zdobył 16 punktów, powiększając przewagę do 19 „oczek” (46:65).

Statystyki nie kłamią: Kolejny bardzo dobry mecz Łukasza Niesobskiego (27 pkt, 12/23 z gry) nie przekłada się na sukces całego zespołu. Drugi strzelec jeleniogórzan miał 10 punktów, a trzeci uzbierał jedynie 6 „oczek”. W ostatnich sześciu starciach Sudety wygrały tylko raz.

Gracz meczu: Bartłomiej Józefowicz, który trafił 7 z 12 rzutów z gry (16 pkt)