gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

W roli faworyta - zapowiedź meczu z Obrą/ 2014-12-31 10:41:18 / Dominik /

Po zdobyciu Pucharu Polski PZKosz „Górnicy” wracają do gry w 2. lidze. W pierwszym meczu w 2015 roku wałbrzyszanie zagrają na wyjeździe z Obrą Kościan. 

Beniaminek z Kościana, który w 2. lidze znalazł się po dobrej postawie w barażach, przeżywa w lidze ciężkie chwile. W ostatnich trzech kolejkach przegrywał bardzo wysoko z Nysą Kłodzko, Basketem Suchy Las oraz Jamalex Polonią 1912 Leszno. Porażka najmniejszymi rozmiarami (18 punktów) miała miejsce w starciu z tą ostatnią drużyną. Obra ostatni raz w 2. lidze wygrała 29 listopada, pokonując Rawię Rawicz 84:79. Z bilansem 3-10 ekipa Marka Łodygi zamyka ligową tabelę.

 

W zespole z Wielkopolski wierzą jednak w sprawienie niespodzianki z Górnikiem. Dobrym prognostykiem jest zwycięstwo 53:46 w niedawno rozegranym sparingu z Politechniką Poznań, która jest dołującym pierwszoligowcem. W Obrze walczą z kontuzjami, w sparingu zagrało tylko dziewięciu graczy, w tym kapitan zespołu Paweł Ciążkowski, zmuszony do opuszczenia boiska z powodu urazu już w piątej minucie.16 punktów w sparingu zdobył Alan Urbaniak. Ten startowy rozgrywający jest zresztą najlepszym strzelcem oraz liderem asyst w Obrze w 2. lidze (14.2 pkt, 4.8 as). 9 punktów i 9 zbiorek dołożył były gracz Górnika i weteran ligowych parkietów, Sławomir Nowak, notujący w 2. lidze śr. 11.5 pkt i 8.1 zb. O bojowych nastrojach w obozie naszego sobotniego rywala niech świadczy ta wypowiedź na profilu społecznościowym:

 

„Po dzisiejszym spotkaniu jesteśmy pewni, że nie przegramy z Górnikiem tak wysoko jak SKK [Siedlce – przyp.], a  kto wie, może sprawimy niespodziankę i pokonamy lidera naszej grupy?”

 

  „Górnicy” wydają się jednak pewni swoich umiejętności. Po pokonaniu pierwszoligowego SKK Siedlce w finale Pucharu Polski PZKosz o biało-niebieskich piszą wszystkie koszykarskie portale w Polsce, a osobny artykuł o zespole ma ukazać się „Gazecie Wrocławskiej”. Opromieniony ostatnim sukcesem Górnik jest współliderem 2. ligi wraz z kłodzką Nysą. Oba zespoły przegrały tylko jeden z dwunastu meczów i wyraźnie odjechały pozostałym ekipom. Absolutnym liderem wałbrzyszan jest Piotr Niedźwiedzki. MVP turnieju finałowego Pucharu Polski w 2.lidze zalicza śr. 18.3 pkt i 11.9 zb, a jego wskaźnik efektywności boiskowej jest najwyższy w lidze. Średnio 15.7 pkt dorzuca Rafał Niesobski, który w meczu o Puchar Polski zdobył aż 28 „oczek”. Kapitan Górnika, Rafał Glapiński, zdobywa za to śr. 10.3 pkt oraz zalicza śr. 6.0 as. Warto również wzrost formy Bartłomieja Józefowicza. Od wywołującego kontrowersje meczu z Kłodzkiem, popularny „Józek” poprawił się w każdym elemencie gry:

 

Józefowicz do meczu z Doralem Zetkamą Nysą Kłodzko (8 spotkań):

 

6.1 pkt, 2.9 zb), 1.9 as, 32% za 3 (12/37)

 

Józefowicz od starcia z Doralem Nysą Zetkamą Kłodzko do dziś (8 spotkań)*:

 

9.1 pkt, 3.9 zb, 3.0 as, 35% za 3 (16/46)

 

*Pod uwagę zostały wzięte również mecze w Pucharze Polski.

 

W pierwszej rundzie Górnik pokonał u siebie Obrę 77:63.

 

STATS

 

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
damianoo
2015.01.02 17:15:43
IP: 78.88.208.188
wałbrzyszanie podejmą na wyjeździe !!!
takie cuda tylko w Wałbrzychu.
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl