gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Przerwać serię nowosolczan/ 2015-01-05 12:49:02 / Dominik /

W zaległym meczu 13. kolejki do Wałbrzycha przyjeżdżają niepokonani od czterech meczów nowosolscy Muszkieterowie. Po zwycięstwie w I rundzie na wyjeździe 66:55, „Górnicy” będą zapewne celować w kolejną wygraną nad ekipą z województwa lubuskiego tym bardziej, że w Nowej Soli zwyciężyli pomimo nieobecności z powodu choroby Piotra Niedźwiedzkiego. 

 

Zapowiedź meczu w rozwinięciuKamil Zywert, zdj. A. Lawrenc

 

Muszkieterowie z bilansem 8-6 zajmują 5. miejsce  w tabeli. W ostatniej kolejce zespół z Nowej Soli zdemolował Exact Systems Śląsk Wrocław:

 

Muszkieterowie Nowa Sól – Exact Systems Śląsk Wrocław 97-61 (27-15, 28-13, 14-20, 28-13)

Muszkieterowie: Jakub Der 16, Maciej Kucharek 15, 7 zbiórek, Rafał Rajewicz 14, 6 zbiórek, Marcin Chodkiewicz 13, 5 zbiórek, Adam Chodkiewicz 11, Patryk Pełka 9, Radosław Trubacz 7, Marek Zywert 5, 5 asyst, Adrian Krawczyk 4, 9 asyst, 4 przechwyty, Jakub Kaczmarek 3, Szymon Chorągwicki 0, Damian Pogoda 0.

Exact Systems Śląsk: Maksym Kulon 13, 7 asyst, Dominik Wilczek 10, Stanfred Sanny 9, Marcel Kliniewski 8, Jakub Musiał 6, Przemysław Gworek 5, Maciej Muskała 5, Marc-Oscar Sanny 3, Patryk Ostrowski 2, Dawid Kołkowski 0.

 

Tym samym Muszkieterowie wygrali czwarty mecz z rzędu (wygrane w sześciu z ostatnim ośmiu meczów) i przed starciem z Górnikiem wydają się być w gazie. Wszystko w ciągu najbliższego tygodnia może się jednak zmienić, bo po starciu w Wałbrzychu u siebie podejmą lidera z Kłodzka.

 

Trenerem naszego środowego rywala jest Arkadiusz Miłoszewski, który wcześniej pracował w Szkole Mistrzostwa Sportowego we Władysławowie oraz prowadził młodzieżową reprezentację Polski rocznika 1996 na ME U-16 (2012, 6.miejsce w elicie) oraz ME U-18 (2014, ostatnie 16. miejsce i spadek do dywizji B).

 

Zespół z Nowej Soli stanowi zaplecze wicemistrza Polski, Stelmetu Zielona Góra, oraz poligon doświadczalny dla młodzieży Zastalu Zielona Góra (wicemistrzowie Polski U-20 z 2014). Z racji spełniania powyższych funkcji w składzie Muszkieterów ma miejsce bardzo szeroka rotacja zawodników: w sezonie 2014/15 2. ligi zespół reprezentowało już 18 graczy!

 

Wiodącymi postaciami w drużynie Miłoszewskiego są najbardziej doświadczony podkoszowy Marcin Chodkiewicz i ściągany z Tauron Basket Ligi, mogący grać jako skrzydłowy oraz obrońca, Maciej Kucharek.

 

Ten pierwszy to 32-letni weteran z wieloletnią przeszłością w I lidze oraz z doświadczeniem z PLK. W obecnym sezonie syn byłego trenera Górnika, Grzegorza Chodkiewicza, notuje śr. 15.5 pkt oraz 8.1 zb.

 

Ten drugi walczy o miejsce w rotacji wicemistrza Polski, dlatego też w 2. lidze zagrał w tym sezonie jedynie pięć razy, notując śr. 15.0 pkt, 6.2 zb i 2.4 as.

 

Gdy mówimy o Muszkieterach, nie możemy zapominać o środkowym Rafale Rajewiczu. 26-letni zawodnik w przeszłości grał w PLK w Zastalu oraz Jeziorze Tarnobrzeg, a obecnie rzuca w 2. lidze śr. 13.6 pkt i notuje 7.9 zb. Coraz lepiej prezentują się 18-letni bracia bliźniacy Zywert, którzy wrócili w tym sezonie do gry po ciężkich kontuzjach. Rozgrywajacy Kamil i obrońca Marek, bo o nich mowa, byli motorami napędowymi reprezentacji Polski U-16 w 2012 roku, gdy ta zajęła bardzo dobre szóste miejsce. Obaj wywodzą się z Kormorana Sieraków, z którym zdobyli złoty medal MP U-16 (w 2011 roku, w starszym roczniku 1995).  Obaj mają już za sobą minuty w Tauron Basket Lidze. Ostatnio swoje pierwsze punkty na najwyższym szczeblu zdobył Marek:

 

“Na pewno był wielki stres, bo wróciłem po dość długiej przerwie. To był mój pierwszy mecz w Tauron Basket Lidze i cieszę się tym bardziej, że nie wiedziałem, że w ogóle będzie dane mi zagrać. Dziękuję kolegom, że zauważyli mnie na czystej pozycji. W ten sposób mogłem rzucić i trafić. Jeśli chodzi o atmosferę w zespole to starsi zawodnicy starają się nam pomóc, czy to na treningach czy w meczach, są dla nas, żebyśmy my zdobywali te doświadczenie. Dlatego w nowym roku czekam oczywiście na jak największą liczbę minut na parkiecie, celne trójki i kolejne wygraną.” (źródło: zastal.net)

 

Aż trzech Muszkieterów jest w najlepszej „10” ligi pod względem efektywności boiskowej (Kucharek jest 4., Rajewicz 7., Marcin Chodkiewicz 10.). Marcin Chodkiewicz jest też 7. w punktach i 5. w zbiórkach (Rajewicz jest w zbiórkach 6.). Kamil Zywert zajmuje za to 4. miejsce w lidze pod względem ilości asyst.

 

DOTYCHCZASOWE WYNIKI MUSZKIETERÓW

 

W przeciwieństwie do Muszkieterów, w obozie Górnika rotacja jest dość jasna. Gdy wszyscy w obozie biało-niebieskich są zdrowi pierwsza piątka jest niezmienna (Niedźwiedzki, Iwański, Józefowicz, Niesobski, Glapiński). Pierwszymi graczami z ławki są Suchodolski (Wicemistrz Polski U-20 z Zastalem z zeszłego roku) oraz Rzeszowski. Na sporo minut może jeszcze liczyć Stochmiałek, podczas gdy Myślak, Ratajczak, Krzymiński oraz Borzemski pojawiają się na boisku na krótko albo wcale.

 

Piotr Niedźwiedzki na drugoligowych pakietach jest dominatorem, prowadząc we wskaźniku efektywności boiskowej Eval, w zbiórkach oraz zajmując 2. miejsce w klasyfikacji strzelców. Liderem asyst w 2. lidze jest Rafał Glapiński, 6.strzelcem Rafał Niesobski, a 10.zbierającym Daniel Iwański.

 

Wliczając wygrane w Pucharze Polski, wałbrzyszanie są niepokonani od sześciu meczów. Ostatnia i jedyna w tym sezonie porażka miała miejsce w Kaliszu z MKS-em Drogbruk 82:86. Było to 30 listopada 2014.

 

DOTYCHCZASOWE WYNIKI GÓRNIKA

 

STATYSTYKI ZAWODNIKÓW GÓRNIKA

 

 

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl