gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Okiem Michała Sarana!/ 2015-02-10 21:12:15 / Matti /

Zaczynamy nasz nowy cykl na czas play-offów! Naszym ekspertem zostanie były koszykarz Górnika Wałbrzych Michał Saran! Sari ostatnio występował w AZS Politechnika Częstochowa, która rywalizuje w grupie C II ligi, więc bardzo dobrze poznał drużyny, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Na początek pokrótce przedstawił dla nas owe ekipy. 

  

Michał Saran – ur. 1980, zawodnik Górnika Wałbrzych  w latach 2006-08. Z wałbrzyskim klubem awansował do Ekstraklasy w 2007 roku. Osiem sezonów rozegrał na parkietach 1. ligi, pięć w 2. lidze. Bronił barw AZS Częstochowa, ŁKS Łódź, GKS Tychy.

 

WKK Wrocław

Mocno przebudowany zespół w stosunku do poprzedniego sezonu. Młoda drużyna z młodym ambitnym trenerem. Najlepszym zawodnikiem jest Jakub Nizioł który notuje 15,5 pkt/mecz. Warto zwrócić uwagę na dwóch doświadczonych podkoszowych Marcina Kołowcę i Pawła Bochenkiewicza którzy decydują o grze na obu tablicach. W mojej ocenie kluczem do zwycięstwa z tym przeciwnikiem będzie zdominowanie tablicy oraz gra 1 na 1 w obronie.

 

Alba Chorzów

Podobnie jak w drużynie WKK dwóch bardzo dobrych doświadczonych podkoszowych. Tomasz Milewski i Marcin Weselak gwarantują dobrą grę na deskach. Na obwodzie główne role grają Łukasz Wójcik i Jakub Maksymiuk. Pierwszy dużo groźniejszy  w grze 1 na 1 drugi choć nieregularny to potrafi trafić kilkukrotnie z dystansu. W ostatnim czasie pożegnano się z dwoma zawodnikami Tomaszem Bryzkiem i Przemysławem Ostrowskim co niewątpliwie skraca ławkę rezerwowych. Receptą na Albę może być utrzymanie wysokiego tempa gry i męczenie obu wysokich zawodników.

 

KK Polonia Bytom

Beniaminek 2 ligi prezentuje się przez cały sezon bardzo solidnie. Ma w składzie przynajmniej kilku doświadczonych zawodników którzy grali na wysokim poziomie. Zespołowo grający bytomianie mają praktycznie 10 zawodników którzy gwarantują iż przez 40 min są groźni dla każdej drużyny. Doświadczony Marcin Ecka jako rozgrywający świetnie wykorzystuje atuty drużyny zarówno pod koszem jak i na obwodzie. Wyeliminować tego zawodnika jak i dającego dużo energii Emila Podkowińskiego może przesądzić o wygranej.

 

KKS Mickiewicz Romus Katowice

Drużyna preferująca szybką grę z kontry jak i agresywną obronę 1 na 1. Szczególnie u siebie bardzo niebezpieczna. Ostatnio są w wysokiej formie co pokazują ostatnie zdecydowane zwycięstwa. Podobnie jak Bytom drużyna posiada szeroką ławkę a trener Kubaszczyk nie chętnie z tego atutu korzysta. Kluczem do pokonania tego zespołu to na pewno zatrzymanie kontrataku i opanowanie zbiórki w obronie. W ataku pozycyjnym katowiczanie lubią grać płynnie więc zaburzenie rytmu ich gry może mieć duży wpływ na końcowy wynik.

 

AZS AWF Katowice

Pierwsza runda zakończona bez porażki zdecydowanie pokazuje siłę i zbilansowanie tej ekipy. Oparta na doświadczonych zawodnikach ligowych którzy z niejednego pierwszoligowego pieca chleb jedli pokazuje iż jedynym celem jest wywalczenie awansu do pierwszej ligi. Bardzo mocna piątka i kilku świetnych zadaniowych zawodników to ich klucz do sukcesu. Pod koszami Kamil Nowak i Mariusz Piotrowski mocno dają się we znaki w walce podkoszowej na obwodzie dobrze znany w Wałbrzychu Łukasz Grzegorzewski i Łukasz Szczypka. Szczególną uwagę należy zwrócić na Norberta Kujona i Filipa Czyżnielewskiego którzy bardzo efektywnie wykorzystują otrzymane minuty a pierwszy z nich w ciągu kilku sekund potrafi trafić kilkukrotnie z dystansu. Do tej pory nikt nie znalazł recepty na AZS AWF. Oczywiście nie oznacza to że jest to drużyna której nie da się pokonać. Należy jednak zatrzymać ich jako całą ekipę a nie tylko poszczególnych zawodników.

 

 

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
ON 77
2015.02.10 23:02:17
IP: 178.235.49.163

Czy takie przedstawianie (" rozpracowanie")drużyn przeciwników na oficjalnej stronie naszego zespołu nie pomaga również naszym przeciwnikom też walczącym bądź co bądź o awans ? np. Nysie Kłodzko ?

 

od admin: sądze że drużyny, które chcą się bić o awans mają pozostałych rywali rozpracowanych i rozpisanych co do joty ;)

 

 

Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl