gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Poznali rywali w półfinałach/ 2015-03-30 18:23:43 / Dominik /

 

Juniorzy Górnika (rocznik 1997 i młodsi) poznali rywali grupowych w etapie półfinałowych Mistrzostw Polski. Biało-Niebiescy zmierzą się z Treflem Sopot, Jeziorem Tarnobrzeg oraz Gim 92 Ursynowem Warszawa. 1 kwietnia poznamy gospodarzy każdej z czterech grup półfinałowych. Do etapu finałowego wejdą po dwie najlepsze ekipy z każdej z czterech grup.

 

Faza półfinałowa odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia.

 

Wizytówki rywali w rozwinięciu.Trefl Sopot to zdecydowany faworyt naszej grupy. Sopocianie bronią srebrnego medalu w tej kategorii wiekowej sprzed dwóch lat, chociaż w składzie doszło do wielu zmian (ubyli liderzy wicemistrzowskiej drużyny, Wiktor Sewioł o Karol Majchrzak). Wyróżniającymi zawodnikami zespołu są kapitan reprezentacji Polski U-16 z ME z 2013 roku, skrzydłowy  Michał Kolenda oraz rozgrywający Damian Ciesielski. W składzie znajduje się też młodszy brat Michała, rozgrywający Łukasz Kolenda, którego mogliśmy oglądać w Wałbrzychu podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w barwach województwa pomorskiego oraz Turnieju Nadziei Olimpijskich w składzie reprezentacji Polski U-16. Trefl wygrał rywalizację w strefie Gdańsk (woj. pomorskie i woj. warmińsko-mazurskie) dzięki czemu automatycznie awansował do półfinałów. Juniorzy Trefla regularnie występują także na parkietach II ligi w zespole rezerw sopockiego klubu, gdzie w II etapie gr. E plasują się na końcu tabeli.

 

W strefie Trefl rywalizował z Jedynką Starogard Gdański, z którą to nasz Górnik przegrał w ćwierćfinałach 60:63. Sopocianie pokonali w regionie Jedynkę w obu starciach: 67:56 i 86:70.

 

Jezioro Tarnobrzeg wygrało wszystkie 10 meczów w strefie Rzeszów (woj. podkarpackie i woj. lubelskie) i z pierwszej lokaty awansowało bezpośrednio do fazy półfinałowej. Strefa Rzeszów nie należy do najsilniejszych, ale ekipy z Tarnobrzega nie można lekceważyć. W składzie znajduje się trzech zawodników, którzy już powąchali parkietów Ekstraklasy: skrzydłowy Kamil Karliński, rozgrywający Wiktor Rycerz oraz obwodowy Piotr Wolski. Choć cała trójka zagrała w elicie w sumie tylko osiem i pół minuty, to na poziomie rozgrywek juniorskich ich doświadczenie będzie kluczowe.

 

UKS Gim 92 Ursynów Warszawa do półfinałów przebijał się przez fazę ćwierćfinałową. Po zajęciu trzeciej lokaty w strefie Warszawa (woj. mazowieckie, woj. podlaskie), za Rosą Radom i Polonią Warszawa, Ursynów  pokonał w ćwierćfinałach Regis Wieliczkę 71:67, MKKS Rybnik 69:53 oraz Asseco Gdynia 79:60. Najbardziej znana postać w zespole to podkoszowy Olaf Wysocki, którego oglądaliśmy w Wałbrzychu w barwach reprezentacji Polski U-16 podczas Turnieju Nadziei Olimpijskich w 2013 roku.

 

 

 

 

 

Trefl, zdj. Pomorski Związek Koszykówki

 

Jezioro Tarnobrzeg, zdj. Facebook

 

Gim 92 Ursynów, zdj. Facebook

 

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
wiktorwspanialy
2015.04.01 22:08:17
IP: 192.168.10.71
http://pzkosz.pl/aktualnosci/u18-mezczyzn-gospodarze-polfinalow/
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl