MP U-18: Ograli gospodarzy, Durski z triple-double!/ 2015-04-18 16:40:05 / Dominik /

Drugi dzień i druga wygrana juniorów Górnika w półfinałach MP U-18! Tym razem biało-niebiescy pokonali gospodarzy, Gim 92 Ursynów Warszawa 90:71 (19:12, 28:20, 17:15, 26:24). Z triple-double (13 pkt, 15 zb, 13 as) mecz zakończył w Górniku Damian Durski.

Górnik: Krzymiński 26, Szmidt 18, Kołaczyński 17, Durski 13, Smoleń 7, Jeziorowski 5, Dargacz 2, Grabka 2, Kaczuga 0, Sumiński 0.

STATS

W drugim dzisiejszym meczu Trefl Sopot pokonał Siarkę Jezioro Tarnobrzeg 67:53.

Tabela:

1. Górnik 2 - 4 - +29

2. Trefl 2 - 3 - +4

3. Siarka 2 - 3 - +4

4. Ursynów 2 - 2 - -37

Górnik w niedzielę zagra o 10:00 z Siarką i nawet w przypadku niewysokiej porażki będzie mógł się cieszyć z awansu do fazy finałowej, składającej się z najlepszych ośmiu ekip w roczniku 1997.

Po kapitalnym zwycięstwie z Treflem Sopot juniorzy Górnika zmierzyli się z organizatorem półfinałów, Gim 92 Ursynowem Warszawa. W zespole ze stolicy na szczególną uwagę zasługiwali grający pod koszem Olaf Wysocki i  Michał Ściborek. Ten pierwszy, na co dzień zawodnik drugoligowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz do niedawna reprezentant Polski U-16 notował w ćwierćfinałach grubo ponad 20 pkt w meczu przy kilkunastu zbiórkach. Ten drugi w inauguracyjnym meczu półfinałowym zanotował 25 pkt i 18 zb przeciwko Siarce.

Poza opisaną dwójką Ursynów nie miał jednak wiele do zaoferowania. Po pierwszych 10 minutach Górnik prowadził 19:12, a 10 z 12 punktów dla gospodarzy zdobył właśnie duet Wysocki-Ściborek.

Na początku drugiej kwarty nasi zaliczają serię punktową 14:2 i po dwóch udanych akcjach Pawła Smolenia, który dzień wcześniej nie zagrał ani minuty, „Górnicy” odskoczyli na 33:14. 10 „oczek” w drugiej kwarcie na swoim koncie zapisał będący wczoraj nieco w cieniu Maciej Krzymiński. Do przerwy nasz obwodowy miał ma koncie już 17 punktów, a wałbrzyszanie prowadzili 47:32.

W drugiej połowie zespół Pawła Domoradzkiego kontrolował wynik i tylko raz, na dwie minuty przed zakończeniem spotkania, pozwolił rywalom zbliżyć się na mniej niż 10 „oczek” (79:70). Od tego momentu do kosza trafiali już niemal wyłącznie wałbrzyszanie.