gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Ercegović na górniczym tropie!/ 2015-07-02 21:50:57 / Dominik /

Nie lada niespodzianka na wakacjach spotkała naszego kadeta, Mateusza Frankiewicza. 15-letni “Franek” spotkał byłego zawodnika Górnika, Chorwata Kristijana Ercegovicia.
 zdj. Górnik Wałbrzych rocznik 2000 - Facebook

 

39-letni Ercegović bronił barw wałbrzyskiego klubu w ekstraklasie, w latach 2007-2009. W sezonie 2007/08 słynący z charakterystycznej techniki rzutu z półdystansu środkowy notował śr. 9.7 pkt i 6.6 zb, rok później natomiast 5.9 pkt i 4.0 zb. W swojej długiej karierze (zakończonej w 2010 roku) Chorwat grał między innymi w KK Zadar, Heliosie Domżale (Słowenia), Astorii Bydgoszcz i Polpharmie Starogard Gdański. Obecnie Kristijan mieszka w chorwackim Zadarze i zajmuje się skautingiem, wyszukując utalentowanych koszykarzy, również na parkiety NBA.

 

Ercegović, który wciąż przechowuje na pamiątkę biało-niebieską koszulkę naszego klubu kazał serdecznie pozdrowić wszystkich kibiców Górnika.

 

Mateusz Frankiewicz (rocznik 2000) występuje na pozycji obrońcy/skrzydłowego w prowadzonych przez Arkadiusza Chlebdę kadetach Górnika. W sezonie 14/15 kadeci (grający w starszym roczniku 1999) zajęli 6. miejsce w regionie (na 10), wygrywając 7 z 18 meczów. W 17 meczach Frankiewicz notował śr. 8.5 pkt. Młodzi “Górnicy” występowali też w Wiosennej Lidze Kadetów, gdzie wygrali jeden z sześciu meczów.
 

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl