Siódma wygrana stała się faktem/ 2015-11-22 21:04:58 / Dominik /

W ósmej kolejce Górnik (7-1) wygrał u siebie z AZS Politechniką Poznań (3-5) 76:57. Po dość wyraźnie przegranej pierwszej kwarcie gra wyrównała się w drugich dziesięciu minutach. W drugiej połowie biało-niebiescy wrzucili wyższy bieg i nie dali już się dogonić. Aż czterech zawodników Górnika zakończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą punktową.

Górnik
: Wróbel 14, Bochenkiewicz 13, Niesobski 12, Ratajczak 12, Glapiński 7, Piros 6, Krzymiński 5, Obarek 4, Kołaczyński 3, Rzeszowski 0.

STATS

Przełomowy moment: Seria 7:0 w połowie czwartej kwarty pozwoliła Górnikowi odskoczyć na 58:47. W tej serii z dystansu idealnie przymierzył Piros, a z półdystansu i z "pomalowanego" punkty zdobył Wróbel.

Statystyki nie kłamią: W każdym elemencie gry byliśmy lepsi. Rzadko zdarza się by drużyna przegrała mecz trafiając aż 58% rzutów za 2 w całym meczu. I tym razem taka skuteczność dała wygraną. Do tego biało-niebiescy umiejętnie dzielili się piłką, zaliczając aż 21 asyst (7 Glapińskiego). AZS zakończył spotkanie z ledwie 12 decydującymi podaniami. Ciekawą statystyką pozostaje ilość... wsadów. "Górnicy" wygrali w tej kategorii 3:0. Raz piłkę do kosza tyłem w dynamicznej akcji wsadził Paweł Bochenkiewicz, dwa razy podania alley-oop kończył Bartłomiej Ratajczak.

Gracz meczu: Marcin Wróbel - 14 pkt, 14 zb. Double-double i 7 z 8 celnych rzutów za 2.

Licznik "Glapy":
318 oficjalnych meczów w barwach Górnika. Do 4. w klasyfikacji Jerzego Żywarskiego (1980-95) pozostały 3 mecze.

Tabela
: Po ośmiu kolejkach wałbrzyszanie zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli (za niepokonaną Polonią Leszno), AZS jest 8. TABELA gr. D 2. LIGI