gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Wielka forma Wacy!/ 2015-12-07 22:42:37 / Dominik /

Kapitanie radzi sobie w lidze hiszpańskiej nasz były zawodnik, Adam Waczyński!Waca w barwch Górnika, foto.ziolo.eu

 

26-letni Waczyński jest obecnie najlepszym strzelcem Ligi Endesa, czyli hiszpańskiej ekstraklasy, uchodzącej za drugą po NBA najsilniejszą koszykarską ligę świata!

 

Torunianin w 9 meczach w barwach Rio Natura Monbus Obradoiro notował śr. ponad 17 pkt. Drużyna "Wacy" zajmuje 7. miejsce w stawce 18 ekip.

 

Tym samym kontynuuje on świetną serię zapoczątkowaną jeszcze podczas Eurobasketu 2015, gdy to był liderem reprezentacji Polski. Waczyński podczas europejskiejgo czempionatu zaliczał śr. 14.0 pkt, 3.5 zb i 3.2 as (53% skuteczność za 3!), dochodząc z kadrą do 1/8 finału.

 

Obecny sezon jest drugim Waczyńskiego w Hiszpanii. Wcześniej występował w Treflu Sopot, Prokomie Treflu Sopot i Baskecie Poznań. Górnika reprezentował w Ekstraklasie w sezonie 2008/09. Jest wychowanekiem WAX Toruń.

 

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl