gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

13. kolejka: Nowy rok z Gimbasketem/ 2016-01-01 18:53:10 / Dominik /

W pierwszej po Nowym Roku kolejce Górnik zagra u siebie z Gimbasketem Wrocław. W starciu z przedostatnim zespołem w tabeli biało-niebiescy będą zdecydowanym faworytem.2. liga, gr. D
13. kolejka
2. Górnik Trans.eu Wałbrzych (10-2) – 11. Gimbasket Wrocław (1-11)
niedziela, 3 stycznia
Aqua Zdrój, ul. Ratuszowa 6, Wałbrzych

 

 

W pierwszej rundzie:

 

10.10.2015

 

Gimbasket – Górnik 38:69

 

Górnik: Obarek 14, Krzymiński 11, Ratajczak 11, Piros 8, Niesobski 8, Wróbel 7, Bochenkiewicz 7, Durski 3, Rzeszowski 0, Glapiński 0, Jeziorowski 0.

 

Przedmeczowe fakty:

 

Gimbasket gra właśnie trzeci w swojej historii sezon w II lidze. W dotychczasowych starciach, w ciągu trzech lat, wrocławianie wygrali tylko 2 z 64 meczów. Poprzednie rozgrywki ekipa Roberta Kościuka zakończyła z bilansem 0-24.

 

W trakcie rozgrywek w Gimbaskecie doszło do kilku zmian. Do składu dołączyło kilku młodych graczy z drużyn młodzieżowych bądź z regionu. Najgłośniejsze nazwisko w kadrze trenera Kościuka to Oskar Bukowiecki. 24-letni rozgrywający w przeszłości był próbowany w Turowie Zgorzelec oraz pierwszoligowych Sudetach Jelenia Góra i MCKiS Jaworzno. Rozwój jego dobrze zapowiadającej się kariery spowolniły jednak kontuzje. W obecnych rozgrywkach Oskar zdobył dla Gimbasketu 4 punkty w dwóch meczach.

 


Najlepszym strzelcem Gimbasketu jest 19-letni Michał Kamberski. Ten rzucający obrońca rzuca w sezonie śr. 12 pkt , choć w ostatnich trzech pojedynkach notował śr.18 pkt.

 


Środkowy Gimbasketu Rafał Malitka notuje w tym sezonie śr. 9.9 zb w każdym meczu. Daje mu to drugą pozycję w lidze. W tej kategorii przewodzi Szymon Budnikowski z Politechniki, 3. jest nasz Marcin Wróbel (9.7), a 5. Paweł Bochenkiewicz (8.8).

 

Paweł Bochenkiewicz wciąż najlepiej atakuje „deskę” w całej lidze, prowadząc w klasyfikacji zbiórek w ofensywie (4.5).

 

Rafał Glapiński przewodzi w ligowej statystyce asyst w każdym spotkaniu (5.9).

 

Licznik Glapińskiego ani myśli się zatrzymać. Nasz kapitan zagrał dla Górnika już w 322 meczach. Do trzeciego w historii klubu pod względem ilości oficjalnych występów, legendarnego Mieczysława Młynarskiego pozostało osiem meczów.

 


Bardzo źle 2015 rok zakończył Paweł Piros. Radomska strzelba wciąż czeka na przełamanie w Górniku. W trzech ostatnich grach 27-latek zdobył w sumie jedynie 6 punktów. W dwóch ostatnich meczach grał tylko w sumie nieco ponad 17 minut.

 


Marcin Wróbel jest najefektywniejszym zawodnikiem w 2. lidze. Jego wskaźnik efektywności Eval wynosi 20.0. Drugi w stawce Szymon Budnikowski z Politechniki traci do naszego skrzydłowego prawie trzy punkty. Wróbel to także najlepszy punktujący biało-niebieskich (śr. 13.8).

 

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl