gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Piro(s)technika w Aqua Zdroju/ 2016-01-03 20:08:50 / Dominik /

Bez niespodzianki w 13. Kolejce. Górnik wyraźnie pokonał u siebie dołujący w rozgrywkach Gimbasket Wrocław 92:47 (20:16, 24:18, 27:5, 21:8). Najlepszy mecz w sezonie rozegrał Paweł Piros, autor 22 punktów. Pierwsze punkty w 2. Lidze zdobył niespełna 16-letni Mateusz Podejko. Już w najbliższą sobotę gramy bardzo trudny mecz z sąsiadem w tabeli – Rawią Rawicz.


Górnik
: Piros 22, Wróbel 15, Niesobski 13, Krzymiński 12, Obarek 9, Kołaczyński 8, Ratajczak 4, Rzeszowski 4, Jeziorowski 2, Bochenkiewicz 2, Podejko 1, Glapiński 0.
 

STATSPaweł Piros, zdj. D. Wójcikowski

 

Biało-Niebiescy zaczęli spotkanie w eksperymentalnej piątce. Od niepamiętnych czasów z ławki oficjalny mecz rozpoczynali Rafałowie Glapiński i Niesobski. W ich miejsce do gry od pierwszej minuty zostali wysłani Łukasz Kołaczyński i Maciej Krzymiński.


Zajmujący przedostatnią pozycję w tabeli goście z Wrocławia wyczuli w ustawieniu Górnika swoją szansę i szybko odskoczyli na 13:5. Dobrze po obu stronach parkietu wyglądał Rafał Malitka, a spod kosza punktował Jakub Wajerowski (7 punktów w I kwarcie). Górnika w grze trzymał Marcin Wróbel (8 pkt w kwarcie). Strzałem w dziesiątkę okazało się wprowadzenie na parkiet Pawła Pirosa, który raz po raz trafieniami zza łuku pobudzał swoich kolegów do walki. Do przerwy gospodarze prowadzili 44:34, a 27-letni Piros miał na koncie aż 18 punktów (4x3).


W drugiej połowie wałbrzyszanie stopniowo powiększali przewagę. Sporo minut na parkiecie spędzili nasi wychowankowie – Kołaczyński i Krzymiński. Pierwszy zdobył 8 pkt i dzięki dobrej pracy nóg w obronie wymuszał straty rywali, zaliczając aż 7 przechwytów. Drugi zdobył 12 punktów, głównie po grze z kontry (0/4 za 3). Sporym wydarzeniem był pierwszy punkt w 2. lidze Mateusza Podejki. Popularny „Kaktus” niedawno przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Polski U-15, a w starciu z Gimbasketem obok punktu z rzutu wolnego zaliczył dwa bloki.


Przełomowy moment:
Seria punktowa 21:2 w trzeciej kwarcie ustawiła mecz.


Statystyki nie kłamią:
Jakub Wajerowski rzucił Górnikowi aż 17 punktów do przerwy. W drugiej połowie dorzucił jedynie 4. Poniżej swojej średniej punktowej mecz zakończył Michał Kamberski (5 pkt, w ostatnich trzech meczach śr. 18). Choć organizacja gry Gimbasketu nie wyglądała najgorzej, to w ataku po prostu zabrakło egzekutorów. „Górnicy” wygrali zbiórkę 47:30 oraz niemal wzorowo trafiali za 2 (59% do 43% gości).


Gracz meczu: Paweł Piros. Na taką postawę byłego gracza MKS-u Kalisz czekaliśmy od początku sezonu. „Piroman” rozpalił wałbrzyski atak seryjnymi trafieniami z dystansu, a także punktami z kontr i po przechwytach. Był to pierwszy mecz radomianina w rozgrywkach, w którym zdobył więcej niż 9 punktów.


Licznik „Glapy”:
W starciu z ligowym outsiderem nasz kapitan pozostał w cieniu, co nie zmienia faktu, że zagrał 323. oficjalny mecz dla Górnika. Do 3. w historycznej klasyfikacji Mieczysława Młynarskiego pozostało 7 spotkań.

 

Tabela: Prowadzi niepokonana Polonia Leszno, Górnik jest 2. Gimbasket zajmuje 11. miejce.


Następny mecz:
Już 9 stycznia o 17:30 gramy w Aqua Zdroju kluczowe dla układu tabeli starcie z Rawią Rawicz. Nadarzy się więc okazja do rewanżu z pierwszej rundy, gdy to przegraliśmy na wyjeździe 71:78.


 

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl