Kontrolowali wynik, Ezop w formie/ 2016-02-06 20:35:37 / Dominik /

Bez emocji w 18 kolejce. Górnik pokonał u siebie Sokół Międzychód 69:57, prowadząc od początku do końca meczu. Po 22 punkty zdobyli Rafał Niesobski i Marcin Wróbel.

Górnik: Niesobski 22 (9 zb, 5 as), Wróbel 22 (11 zb), Glapiński 10, Piros 6, Rzeszowski 4, Ratajczak 3, Bochenkiewicz 2, Krzymiński 0, Ciuruś 0, Jeziorowski 0, Podejko 0.

Sokół: Adamski 20, M. Chodkiewicz 12 (11 zb), Kwiatkowski 9, A. Chodkiewicz 5, Nowak 4, Dylik 3, Kalinowski 3 (7 as), Łabutka 2, Wejman 0, Zawadzki 0.

STATS

Pierwszą kwartę Górnicy wygrali 24:15, do przerwy prowadząc 12 „oczkami”. Na początku trzeciej kwarty, po punktach z półdystansu Wróbla, nasi odskoczyli 44:25. Choć Sokół zmniejszył później stratę do 10 punktów, biało-niebiescy nie dali się jeszcze bardziej dogonić. W czwartej kwarcie wałbrzyszanie kontrolowali spotkanie, odnosząc bardzo spokojne zwycięstwo.

Na uwagę zasługuje kolejny w ostatnich tygodniach dobry mecz Rafała Niesobskiego. W ostatnich czterech meczach popularny „Ezop” notuje śr. 22.8 pkt, przy kapitalnej 54% skuteczności za 3 (15/28). Te statystyki znacznie poprawiają poprzednie osiągnięcia naszego rzucającego, który miewał problemy ze skutecznością.. W całych rozgrywkach jeleniogórzanin notuje śr. 14.7 pkt i 31% skuteczności zza łuku. 11 double-double w sezonie zanotował za to Marcin Wróbel.

Wygraną Górnik zawdzięcza obronie, która pozwoliła rywalom na jedynie 57 punktów. Sokół zagrał fatalnie w ataku, trafiając zaledwie 27% rzutów z gry! To najgorszy wynik międzychodzian w sezonie. Poprzedni rekord pudeł pochodził z 1. kolejki sezonu, gdy zespół Sławomira Szulczyka trafił 31% prób w starciu z Polonią Leszno. Nasz zespół wygrał 15 z 18 gier i wciąż jest wiceliderem za niepokonaną Polonią, Sokół z bilansem 12-6 jest czwarty.

Rafał Niesobski, zdj. D. Wójcikowski

W następnej kolejce zagramy na wyjeździe z AZS Politechniką Poznań. Termin meczu nie jest jeszcze znany z powodu prośby wałbrzyskiego klubu o przełożenie meczu z weekendu na dzień powszedni (w najbliższy weekend w Wałbrzychu juniorzy powalczą o finał MP U-20). Wciąż nieznana jest data wyjazdowego meczu Górnika z Polonią. Pierwotnie spotkanie miało odbyć się w sobotę, 27 lutego. Niestety, z powodu niedostępności leszczyńskiego obiektu w tym terminie mecz prawdopodobnie odbędzie się w środku tygodnia. Szkoda, bo klub kibica „Wałbrzyski Kocioł” organizował oficjalny wyjazd na ten mecz, z możliwością zapisu dla każdego fana Górnika.