Finały nie dla nas/ 2016-02-14 19:54:52 / Dominik /

Bez sensacji w ostatnim dniu półfinałowego turnieju MP U-20. Górnik przegrał z Basketem Poznań i odpadł z dalszej rywalizacji. W połowie drugiej kwarty sędzia podjął kontrowersyjną decyzję,  odgwizdując faul dyskwalifikujący na Damianie Durskim. Spotkania nie dokończyli z powodu pięciu przewinień Maciej Krzymiński, Marcin Jeziorowski oraz Łukasz Kołaczyński.

Wyniki niedzielnych spotkań:

MKS Ochota Warszawa - Trefl Sopot 73:82 (po dogrywce)

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Biofarm Basket Junior Poznań 54:86 (24:21, 8:19, 13:30, 9:16)

Górnik: Kołaczyński 19 (3x3), Krzymiński 7 (1), Durski 6 (1), Jeziorowski 6 (2), Kurzepa 5 (1), Kaczuga 4, Tyszka 3, Szmidt 2, Podejko 2, Dargacz, Będzitko. Trener: Paweł Domoradzki

FOTO - walbrzych24.com

STATS

Obok Basketu do najlepszej ósemki wszedł Trefl.

Obserwator
2016.02.15 19:53:02
IP: 83.8.228.151
Do sędziego może trzeba oglądnąć mecz i zobaczyć kto kogo prowokował i kto pierwszy kogo uderzył oczywiście czego sędzia nie widział . Tak to jest jak sedziuje ktoś kto z koszykowka nie ma nic wspólnego.A pisząc o braku umiejętności to myślę że ten chłopak w tym momencie osiągnął więcej niż pan przez całe swoje życie pozdrawiam
do bob
2016.02.15 18:24:08
IP: 78.88.200.254
jasne, goście z Poznania i Sopotu byli zdecydowanie lepsi, a nasi mając tak naprawdę tylko pierwszą piątkę nie dali im rady. warto jednak zauważyć, że ten zespół jest może i słabszy, ale na pewno o rok młodszy niż byli ich rywale - w pierwszej piątce mieliśmy czterech zawodników z rocznika '97. nie piszę, że za rok będzie lepiej, bo nie wiem, ale Kurzepa już ich na pewno nie zasili w MP U20 w 2017.
bob
2016.02.15 11:16:01
IP: 188.146.69.242
Niestety obecny zespół juniorów był słabszy od tego z roku ubiegłego. Dwie wysokie porażki oraz szczęśliwe zwycięstwo z Ochotą, to stanowczo za mało, by znaleźć się wśród najlepszych.
Na plus zliczyć należy to, że klub od wielu lat wystawia juniorów do walki z bardziej zasobnymi finansowo klubami. Juniorzy zaś walczą na tyle, ile mogą i umieją.
sędzia
2016.02.15 10:43:12
IP: 151.80.132.89
Kto pisał tego newsa, nie widział sytuacji z drugiej kwarty. Za takie zachowanie powinno się dyskwalifikować zawodników na kilka spotkań. Jak zawodnik z numerem 11 jest na tyle cwany i pewny siebie, to niech to udowadnia po koszykarsku. No ale niestety, umiejętności brak, klasy brak, pozostaje uderzyć kogoś kto się tego nie spodziewa. Nie ta dyscyplina, chociaż na boks pewnie brakowałoby odwagi.