Polska druga w turnieju koszykówki na wózkach/ 2016-06-21 10:40:35 / Marcin Durczak /

Polska kadra zajęła drugie miejsce w turnieju koszykówki na wózkach który odbył się w Aqua Zdroju. W finałowym meczu nasi reprezentanci przegrali 80:66 z Hiszpanią. Polacy wywalczyli drugie miejsce w rozgrywkach o „Puchar Prezydenta Wałbrzycha”. Turniej koszykówki na wózkach w którym wzięły udział oprócz Polski, Włochy, Holandia i Hiszpania zakończył się finałowym meczem z wynikiem 80:66 dla reprezentantów Hiszpanii. Był to drugi mecz z Hiszpanami który nasza reprezentacja rozegrała podczas turnieju, oba przegraliśmy.

oszykówka na wózkach w swoich zasadach niewiele się różni się od tej dla zdrowych graczy, jedną z głównych różnic jest sposób kozłowania, zawodnik musi napędzić wózek a następnie odbić piłkę która w czasie napędzania musi spoczywać na jego udach. Jednym z graczy kadry jest Marcin Balcerowski wychowanek wałbrzyskiego Górnika.

- Dwa czwarte miejsca na Mistrzostwach Europy i szóste miejsce na Mistrzostwach Świata to są naprawdę duże osiągnięcia, kadra jest w przebudowie, trochę młodszych zawodników musiało dojść. Naszym celem który wszyscy sobie postanowiliśmy są igrzyska w Tokio 2020, myślę że wrócimy na tą imprezę. - mówi reprezentant Polski, Marcin Balcerowski.

Niecodzienna dyscyplina sportu jaką jest koszykówka na wózkach może być równie pasjonująca i dynamiczna jak jej klasyczna odmiana. Zawodnicy mimo niepełnosprawności wkładają równie duże zaangażowanie w rywalizację, nikt tu nie szuka faulu na siłę a częste zderzenia i upadki nie robią na nikim wrażenia.

Trzecie miejsce w turnieju zajęły Włochy wygrywając z Holandią 56 do 47. Jak zapowiadają organizatorzy z pewnością nie jest to ostatni turniej w Aqua Zdroju a już wkrótce odbędzie się większa impreza której szczegóły póki co są tajemnicą.

Źródło: walbrzych24.com