gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Obarek poza Górnikiem/ 2016-07-02 14:04:41 / Dominik /

Tylko rok trwała przygoda Karola Obarka z Górnikiem. 23-letni skrzydłowy przenosi się do występującego w I lidze ACK UTH Rosy Radom.
 

 zdj. Dawid Wójcikowski

 

Wywodzący się z Olsztynka Obarek został sprowadzony do Wałbrzycha latem 2015 roku. Pod Chełmiec trafił z występującej szczebel wyżej Astorii Bydgoszcz, co oznaczało, że miał stać się sporym wzmocnieniem walczącego o promocję do I ligi Górnika.

 

Przez długi okres sezonu Obarek pozostawał w cieniu, znajdując formę dopiero pod koniec rozgrywek, czyli w czasie playoffs. Po dobrej postawie w starciu z MCKiS Jaworzno był najlepszy w zespole w drugim meczu z Kotwicą Kołobrzeg, którego stawką było zachowanie szans naawans do I ligi. Wtedy Górnik wygrał 72:63, a Obarek zanotował 22 punkty, trafiając cztery razy zza linii 6,75 m. W całym rozgrywkach zaliczał śr. 18 min na parkiecie, 7.7 pkt i 2.7 zb. (26 meczów).

 

Wałbrzyszanom ostatecznie zabrakło jednej wygranej by znaleźć się w final four walki o I ligę, z której zwycięsko wyszły aż trzy zespoły – w tym Kotwica.

 

Naszej drużyny w I lidze zabraknie, ale znajdzie się w niej Obarek, który zasili szeregi rezerw wicemistrza Polski z Radomia. W sezonie 15/16 ACK UTH Rosa Radom wygrała 12 z 30 meczów i ostatecznie zajęła 11. miejsce na zapleczu Ekstraklasy.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl