gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Michał Kozak koszykarzem Górnika!/ 2016-07-19 20:06:03 / Dominik /

Jak poinformował portal Wałbrzych dla Was (wdwi.pl) Górnik pozyskał zmiennika na pozycji rozgrywającego. 

 

  wdwi.pl - Informowaliśmy już o powrocie do Wałbrzycha Piotra Niedźwiedzkiego. Tym razem do biało-niebieskich dołączył wartościowy gracz obwodowy.

 

Nie od dziś wiadomo, że nasz zespół bardzo potrzebował wartościowego zmiennika na pozycji rozgrywającego, który odciążyłby nieco kapitana zespołu, Rafała Glapińskiego. Wydaje się, że działacze wykonali dobrą pracę, bo pod Chełmcem będzie występować Michał Kozak!

 

Kozak to filigranowy, 24-letni wychowanek Sudetów Jelenia Góra. W barwach tego klubu debiutował w 1. lidze już w wieku ledwie 17 lat. Po dwóch sezonach w 1. lidze oraz trzech szczebel niżej, rozgrywający zamienił rodzinne strony na ekipę Mickiewicza Katowice.

 

W sezonie 2014/15 grał w 2. lidze w 29 meczach śr. 23 minuty, notując 7.7 pkt i 3.8 as. Po awansie AZS AWF Katowice do 1. ligi klub ten połączył siły z Mickiewiczem, wystawiając zespoły na dwóch frontach. W taki właśnie sposób Kozak w ostatnich rozgrywkach występował w obu ligach. W 1. lidze notował śr. 4.7 pkt i 2.2 as w 13 min gry, w 2. lidze – 8.0 pkt i 2.8 as w śr. 21 min.

 

Pierwszoligowy AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice wygrał 9 z 30 meczów i w walce o utrzymanie nie dał rady Noteci Inowrocław, przegrywając zaciętą serię 2:3. Rezerwy klubu z Górnego Śląska zajęły w sezonie regularnym przedostatnie miejsce, a w play-out w małej tabeli zajął pozycję w środku stawki.

 

Po kiepskiej postawie swoich zespołów w ostatnim sezonie, Kozak tym razem zapewne powalczy o sukcesy. Już w biało-niebieskich barwach!

 

Witamy i życzymy powodzenia!

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl