Wszyscy do Wrocławia! Zapisy na Derby!/ 2016-10-29 23:04:11 /

W sobotę 29 października o godzinie 18 po kilku dobrych latach powracają Koszykarskie Derby Dolnego Śląska! Biało-niebiescy zagrają we Wrocławiu ze Śląskiem!

Zaczynamy zapisy na wyjazd na to spotkanie! Koszt wyjazdu między 20-30 zł! Zapisy jak na plakacie - w wiadomości prywatnej grupy Wałbrzyski Kocioł na facebooku lub na maila. Namawiać znajomych! Jedziemy dopingować Naszego Górnika po zwycięstwo w derbach

!

weah
2016.10.30 22:19:22
IP: 95.160.159.79

Wielkie brawa dla zawodnika nazwiskiem Podejko!

Ps. Wałbrzych to jest taki trudny rynek, że sekundy tutaj, dają oto rezultat:

Damian
2016.10.30 13:49:40
IP: 84.10.193.185
Kilka wniosków po tym spotkaniu:
1. Po nieudanej pierwszej połowie widać było jak na dłoni, że Śląsk w porównaniu do Górnika ma trenera. Gra się nie układała, zawodnicy kłócili się na parkiecie, Górnik zbudował 15 pkt przewagi. Co robi trener? W przerwie meczu wyciąga z tego wnioski, zmienia taktykę drużyny, rotuje składem – wynik? + 5 na koniec spotkania. Co w tym czasie robi trener Górnika? W czasie gdy Śląsk zaczyna gonić, trafia kilka trójek z rzędu trener Chlebda nie robi nic by powtrzymać przeciwników. Nie bierze czasu gdy ma taką możliwość, nie rotuje składem by świeży zawodnicy wzmocnili obronę, nie ma przygotowanej żadnej zagrywki na najlepszego strzelca, żeby trafił punkty z przygotowanej pozycji – wynik? 3 kwarta przegrana 10-23, z przewagi 10 pkt na koniec 2 kwarty robi się w -3 na koniec trzeciej. Koniec spotkania -5.
2. Gra obronna kapitana. Niestety ale trzeba to sobie powiedzieć. O ile w ataku Rafałowi się chciało, widać było zaangażowanie o tyle w obronie nic dobrego nie pokazał. Perfidne odpuszczanie rozgrywającego Śląska, który trafiał za 3 prawie z czystej pozycji, łatwo wchodził pod kosz. Glapiński nie dobiegał do zawodnika, a gdy już przy nim był nie wystawiał nawet ręki do obrony. Jeżeli szukać powodów przegranej 2 połowy spotkania to niestety była to słaba obrona, która pozwalała zdobyć wiele punktów przeciwnikowi. A z drugiej strony należy pochwalić zawodnika Śląska bo potrafił to doskonale wykorzystać.
3. Dlaczego w tym spotkaniu nie zagrał Durski? Co takiego pokazuje Piros, że dostaje minuty? To było idealne spotkania dla młodego zawodnika Górnika, żeby poczuć smak derbów, żeby nabrać doświadczenia. W obronie na pewno zagrał by lepiej od Rafała Glapińskiego, na pewno nie przestraszył by się rywala bo grał przeciwko niemu w juniorach. Spotkanie z Otmuchowem pokazało, że Damian potrafi grać w koszykówkę. Winę za to ponosi rzecz jasna trener, który pokazał nie pierwszy raz braki w czuciu spotkania.
4. Co dało wejście Podejko na 5 sek?
Junior
2016.10.29 22:08:06
IP: 94.254.242.166
Najstarszy zawodnik pierwszej piątki miał 20lat, wiekszosc to zawodnicy 18-19lat... Dopiero zaczęli przygode z seniorską koszykówka. Jak to mozliwe, ze pokonali wyjadaczy 1-ligowych parkietow?