Wygrana w Rawiczu!/ 2016-10-24 11:24:35 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Przegrali pierwszą kwartę, długo nie potrafili odskoczyć. W ostatnich minutach byli dla Rawii Rawicz bezlitośni – Górnik wygrał na wyjeździe 72:60 i po pięciu kolejkach jest wciąż niepokonany.

W pierwszej połowie trwała wymiana „cios za cios”. Rawiczanom, za sprawą Pawła Nowickiego, Karola Kuty i Grzegorza Paszka, udało się zastopować największą siłę Górnika, czyli poczynania podkoszowych w polu trzech sekund. Biało-Niebiescy pozostali jednak w grze za sprawą trafień Rafała Glapińskiego, który do przerwy miał 12 punktów. Po 20 minutach Rawia prowadziła jedynie 34:31.

W drugiej połowie Górnicy znacznie poprawili skuteczność z dystansu, a rywale zgubili rytm oraz mieli problemy z egzekucją swoich rzutów. Wałbrzyszanie utrzymywali kilkupunktową przewagę, ale emocji w hali gimnazjum w Sierakowie nie brakowało, czego efektem były aż trzy faule techniczne. Jeden z nich stał się udziałem Pawła Pirosa, prowokującego przy rzutach wolnych publiczność.

Problemy z zastawieniem w obronie sprawiły, że Rawia zdobyła kilka łatwych punktów. Górnika dogoniła jednak po „trójce” Michała Wielechowskiego, który trafił ekwilibrystyczny rzut przez ręce obrońcy w ostatniej sekundzie akcji (59:59). W tym momencie meczu wyższy bieg wrzucili goście z Wałbrzycha. Za trzy nie mylili się kolejno Marcin Wróbel, Rafał Niesobski i Glapiński. Rawia nie miała już czasu by się pozbierać. Po celnym rzucie za trzy Glapiński w geście radości przyjął pozycję łucznika naciągającego strzałę na cięciwę. Po chwili syrena zakończyła mecz, a 27-osobowa grupa kibiców z Wałbrzycha podziękowała naszej drużynie za kolejne zwycięstwo.

Przełomowy moment: Seria punktowa 13:0 Górnika w ostatnich pięciu minutach. Z 59:59 na 59:72.

Statystyki nie kłamią: Górnik trafił 45% rzutów z gry, Rawia o 10% mniej.

Gracz meczu: Rafał Glapiński. Słabszy mecz naszych wysokich będzie szybko zapomniany, bo w ataku dzielił i rządził nasz kapitan. „Glapa” trafił 7 z 13 rzutów z gry, zmazując plamę z dyspozycji rzutowej przeciwko Sokołowi Międzychód.

Licznik kapitana: 344. Do 2. miejsca na liście wszech czasów pod względem występów w barwach Górnika pozostało 16 meczów.

Następny mecz: U siebie, 26.10 z MKS Otmuchów. Za to już 29.10 wracają wielkie derby, bo Górnik zagra we Wrocławiu ze Śląskiem!

Rawia Rawag Rawicz - Górnik Trans.eu Wałbrzych 60:72
Górnik: Glapiński 22, Niesobski 17, Niedźwiedzki 10, Wróbel 9, Piros 6, Kozak 5, Bochenkiewicz 3, Ratajczak 0,Durski 0
Rawia: Maciołek 19, Kuta 10, Wielechowski 9, Jankowiak 7, Kołakowski 4, Nowicki 4, Samuła 3, Paszek 2, Staśkowiak 2.