gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

WKK pokonane/ 2017-02-05 22:14:34 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info/sport - Kolejne zwycięstwo na koncie Górnika, ponownie z zespołem ze stolicy Dolnego Śląska. Po wygraniu w derbach ze Śląskiem biało-niebiescy pauzowali. Dłuższa przerwa w grze nie wybiła wałbrzyszan z uderzenia, bo ci odnieśli kolejne zwycięstwo - tym razem pewnie pokonali młode WKK Wrocław, w którym zabrakło drugiego najlepszego strzelca, Kamila Fiedukiewicza. Z urazem stawu skokowego mecz zakończył nasz egzekutor, Rafał Niesobski.Od początku spotkania Górnik próbował wykorzystać swoją przewagę pod koszem, dogrywając piłkę do górującego nad rywalami warunkami fizycznymi Piotra Niedźwiedzkiego. Punkty „spod dziury” zdobywali także Marcin Wróbel oraz ścinający w „pole trzech sekund” Niesobski. Górnik w pierwszej fazie meczu prowadził 8:0. Później ekipa gości wzmocniła obronę i zaczęła mozolnie odrabiać straty. Duża w tym zasługa 18-letniego Jakuba Kobla, który w krótkim odstępie czasu trafił dwukrotnie z dystansu.

By zatrzymać wałbrzyszan WKK potrzebowało zdecydowanie lepszej skuteczności w ataku. Bardzo odczuwalny dla gości był brak Fiedukiewicza, notującego w sezonie śr. 14 pkt oraz autora aż 24 „oczek” w starciu z Górnikiem we Wrocławiu, w pierwszej rundzie. Z dobrej strony pokazał się za to ledwie 15-letni Igor Yoka-Bratasz. O synu Kenijki i Polaka zrobiło się głośno kilka miesięcy temu, gdy portal polskikosz.pl okrzyknął go wielką nadzieją polskiej koszykówki na pozycji kreatora gry (artykuł pt. „Igor Yoka-Bratasz – rozgrywający, na którego czeka Polska?”).

Górnicy nie dali się rywalom dogonić , odnosząc 17 zwycięstwo w 19 meczu. W gr. D 2. ligi wciąż przewodzi Śląsk z bilansem 18-1. WKK w stawce 13 ekip jest 8. (8-12). W 20. serii spotkań Górnik zmierzy się u siebie z Sudetami Jelenia Góra (11.02, godz. 17, Hala Wałbrzyskich Mistrzów).

Górnik Trans.eu Wałbrzych - WKK Wrocław 75:55 (14:8, 23:16, 22:17, 16:14)
Górnik: Niedźwiedzki 20 (11 zb), Wróbel 18 (11 zb), Niesobski 15, Glapiński 5 (8 as), Rzeszowski 4, Kozak 4, Ratajczak 4, Bochenkiewicz 3, Durski 2, Krówczyński 0, Podejko 0, Jeziorowski 0.
WKK: Kobel 14, Sewioł 8, Uberna 8, Yoka-Bratasz 7, Wnorowski 6, Wilk 3, Kruczała 3, Jodłowski 3, Józefiak 2, Rodak 1, Trębowicz 0.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl