gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Wygrana w Ostrowie na koniec rundy zasadniczej/ 2017-03-06 20:20:49 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Ostatni mecz Górnikowi przyszło rozegrać na wyjeździe z ostrowską Stalą. Ekipa z Wielkopolski to najbardziej nierówna drużyna ligi, bo zdążyła w sezonie pokonać najmocniejszy w stawce Śląsk Wrocław oraz przegrać z dołującymi Muszkieterami Nowa Sól.

Niezwykle nierówną dyspozycję ostrowianie zaprezentowali w starciu z Górnikiem. Już na początku drugiej kwarty gospodarze prowadzili 30:18. Biało-Niebiescy do przerwy praktycznie nie istnieli w ataku, zdobywając ledwie 27 punktów. Stal prowadziła po dwudziestu minutach różnicą 17 punktów. Tylko 3 "oczka" do przerwy zgromadził Piotr Niedźwiedzki.W drugiej połowie nieobliczalna Stal zacięła się w ataku, co skrzętnie wykorzystali wałbrzyszanie, doprowadzając po 30 minutach niemal do remisu.

Na prowadzenie nasi wyszli w połowie czwartej kwarty (58:56). Na minutę przed końcem meczu punkty zdobył Marcin Wróbel, co pozwoliło Górnikowi odskoczyć na 66:63. Stal, po celnych rzutach wolnych Mikołaja Spały (66:65), miała swoją szansę na wygraną, ale doświadczony Łukasz Olejnik nie trafił w kluczowej akcji. Tym samym nie powtórzył się scenariusz z Wrocławia, gdzie w rywalizacji ze Śląskiem ostrowianie przechylili szalę na swoją korzyść w samej końcówce spotkania.

Stal Ostrów Wielkopolski - Górnik Trans.eu Wałbrzych 65:66 (26:18, 18:9, 7:22, 14:17)
Stal: K. Spała 16, M. Spała 16, Żurawski 12, Olejnik 12, Rosik 5, Marek 4, Sierański 0, Radzik 0.
Górnik: Niesobski 18, Wróbel 13, Niedźwiedzki 12 (13 zb), Glapiński 8, Kozak 7, Ratajczak 5, Bochenkiewicz 3, Krówczyński 0.

Nie było niespodzianki w meczu Śląska z Energą Drogbruk Kalisz. WKS wygrał na wyjeździe 92:68 i utrzymał pierwsze miejsce w tabeli. Wałbrzyszanie zakończyli sezon zasadniczy na dość niekorzystnej drugiej lokacie, która sprawi, że w ewentualnym ćwierćfinale nasi zmierzą się z bardzo silną R8 Basket Politechniką Kraków.

By jednak myśleć o ćwierćfinale, Górnik musi pokonać w I rundzie playoffs Obrę Kościan oraz w II rundzie zwycięzcę starcia SMS PZKosz Władysławowo-Politechnika Gdańska.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl