Górnik w 2 rundzie play-off/ 2017-03-20 08:12:53 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Nie było niespodzianki w Kościanie. Górnik pokonał po raz drugi tamtejszą Obrę i awansował do kolejnej fazy rywalizacji o awans do 1. ligi. Do końcowej fazy drugiej kwarty mecz był bardzo wyrównany. Dopiero seria punktowa 6:0 (punkty Pawła Bochenkiewicza i Rafała Niesobskiego) dała Górnikowi prowadzenie 32:27.

W połowie trzeciej kwarty przewaga biało-niebieskich wynosiła już 11 punktów (42:31). Obraz gry już się nie zmienił. Gospodarzom nie pomogło 25 punktów i 14 zbiórek Waldemara Kabata.

W drugiej rundzie nasz zespół zmierzy się ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego Władysławowo, która również pokonała swojego rywala w dwóch meczach (87:79, 67:66 z Politechniką Gdańską).

Obra Kościan - Górnik Trans.eu Wałbrzych 55:67 (20:19, 7:13, 14:19, 14:16).
Górnik: Wróbel 16, Niedźwiedzki 16 (13 zb), Niesobski 11, Glapiński 10, Ratajczak 7, Bochenkiewicz 4 (10 zb), Krówczyński 3, Kozak 0, Durski 0, Jeziorowski 0.