Finał 2. ligi: Pożegnali się z kibicami/ 2018-05-21 08:28:43 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - W pierwszym meczu finału 2. ligi Górnik Trans.eu Wałbrzych przegrał z AZS AGH Kraków 77:90, a 400. mecz w biało-niebieskich barwach rozegrał Rafał Glapiński. Obie ekipy są już pewne awansu do 1. ligi. Było to ostatnie domowe spotkanie wałbrzyszan w tym sezonie.

Wynik tego spotkania nie miał już żadnego znaczenia w kontekście walki o awans do 1. ligi. Sobotni mecz był raczej okazją do celebracji. Nasi koszykarze założyli specjalne, okolicznościowe koszulki, a pod koniec spotkania kibice skandowali nazwiska zawodników, trenerów i działaczy.

AZS AGH wraca do 1. ligi po rocznej przerwie, choć warto pamiętać o tym, że po spadku krakowski klub opuściło sześciu najlepszych strzelców. Większe role w tym sezonie otrzymali ci, którzy w 1. lidze byli w cieniu, czyli nowy lider zespołu, ledwie 19-letni #3 Michał Koperski, #33 Bartłomiej Podworski i #81 Rafał Zgłobicki. Do składu dołączyli też ciekawi zawodnicy, czyli Hiszpan #8 Miguel Zamora i #91 Bartosz Czerwonka, który lata spędził w Sokole Łańcut, a do składu wchodził podpatrując na Podkarpaciu grę Rafała Glapińskiego.

Wymienieni wyżej zawodnicy nie zawiedli i walnie przyczynili się w wygranej w Wałbrzychu. Po wyrównanej pierwszej połowie krakowianie odskoczyli po zmianie stron, trafiając w całym spotkaniu aż 13 razy za trzy!

Finał rozgrywany jest systemem dwumeczu. 26 maja w Krakowie nasi, by myśleć o wygraniu 2. ligi, muszą wygrać różnicą 14 punktów.

W przerwie meczu jeden z kibiców trafił do kosza z połowy boiska i otrzyma 5000 złotych na materiały budowlane, ufundowane przez firmę Mazbud.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - AZS AGH Kraków 77:90 (17:17, 23:24, 15:21, 22:28)

Górnik: Ratajczak 18, Glapiński 14, Wróbel 12, Durski 12, Kruszczyński 5, Kaczuga 4, Krzywdziński 4, Szymański 3, Kłyż 2, Jeziorowski 0, Makarczuk 0.

Najwięcej dla AGH: Zgłobicki 16, Czerwonka 15, Koperski 12, Dusiło 11.