Kraków zdobyty!/ 2018-12-03 07:26:12 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Ogromne emocje pod Wawelem! W pojedynku beniaminków Górnik Trans.eu Wałbrzych pokonał na wyjeździe AZS AGH Kraków. Na pierwszy plan widowiska wysunęli się ponownie arbitrzy, odgwizdujący w nerwowej atmosferze mnóstwo kontrowersyjnych przewinień technicznych. Niemal całą czwartą kwartę nasi musieli sobie radzić bez Rafała Glapińskiego i Piotra Niedźwiedzkiego, którzy musieli opuścić parkiet z powodu fauli. Ogromną rolę w zwycięstwie odegrał Hubert Kruszczyński.

Nasi źle weszli w mecz, przegrywając 1:7 oraz 6:16. Mieli kłopoty w ataku, a punkty pod koniec kwarty zdobywali jedynie z linii rzutów wolnych. Pięć z ostatnich siedmiu w pierwszej kwarcie były autorstwa Glapińskiego. Na pierwsze prowadzenie nasi wyszli tuż przed przerwą, gdy za trzy trafił wspomniany „Glapa” (32:33).

W trzeciej kwarcie żadna ze stron nie potrafiła zbudować przewagi. W czwartej, gdy na parkiecie brakowało już Niedźwiedzkiego i Glapińskiego, odpowiedzialność za wynik w swoje ręce wziął Hubert Kruszczyński. Przy stanie 63:63 obrońca Górnika zdobył kolejne dziewięć punktów dla swojego zespołu, co pozwoliło odskoczyć na 72:65. AGH próbował jeszcze „reanimować” celnym rzutem z dystansu Iwan Wasyl, ale krakowianom na gonienie wyniku zabrakło już czasu.

Wałbrzyszanie po raz kolejny zademonstrowali wielkie serce do gry i poradzili sobie z rywalem pomimo braku swojego lidera punktowego w niemal całej czwartej kwarcie. Nasi udowodnili, że tworzą potrafiący ze sobą współpracować zespół. Dowód? W ostatnich pięciu meczach AGH zdobywał śr. 95 punktów w meczu. W starciu z obroną Górnika był w stanie uzyskać jedynie 68!

Nerwowej atmosferze spotkania próbowali sprostać sędziowie, pacyfikując koszykarzy faulami. Gospodarze z tego powodu stracili aż trzech zawodników, "Górnicy" dwóch. O niepewności arbitrów niech świadczy mnóstwo decyzji podejmowanych po konsultacjach.

Waleczna postawa dała wałbrzyszanom siódme zwycięstwo w dwunastym meczu w 1. lidze, co pozwoliło utrzymać 7. lokatę w tabeli. AGH z bilansem 5-7 spadło na 10. miejsce. Już w piątek, 7 grudnia Górnik podejmie w Aqua Zdroju (godz. 19) trzecią w tabeli Jamalex Polonię 1912 Leszno.

AZS AGH Kraków - Górnik Trans.eu Wałbrzych 68:73 (24:17, 8:16, 22:20, 14:20)
Górnik: Kruszczyński 16 (8 zb., 2x3), Niedźwiedzki 14, Wróbel 9 (11 zb), Ratajczak 8 (1x3), Glapiński 8 (1x3), Der 7 (1x3), Durski 6, Spała 5 (5 as., 1x3), Krzywdziński 0.
Najwięcej dla AZS AGH: Wasyl 18, Mamcarczyk 14.