Wyraźna przegrana w Poznaniu/ 2019-03-24 15:23:45 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Wysoka wyjazdowa porażka Górnika Trans.eu Wałbrzych. W Poznaniu biało-niebiescy mogli zapewnić sobie udział w play-off, ale po bardzo słabej drugiej połowie nie dali rady Biofarmowi Basket Poznań.

Od początku spotkania stawka, czyli awans do play-off wyraźnie ciążyła obu zespołom. Do szatni obie strony schodziły w kiepskich nastrojach z powodu bardzo słabych skuteczności rzutowych. Na tym etapie lepsi byli gospodarze, ale prowadzili jedynie 29:28.

Trzecią kwartę Biofarm rozpoczął od serii 9:0, a pod koniec prowadził 55:37. Stratę gości do 55:40 zniwelował w końcówce Rafał Glapiński, trafiając za trzy. Ostatnia odsłona niewiele zmieniła w kontekście wyniku.

Poznaniacy wygrali, choć w całym spotkaniu trafili jedynie 38% rzutów z gry, Górnik z 34% wyglądał jeszcze gorzej. Podopieczni Pawła Blechacza potrafili jednak aż 11 razy przymierzyć zza łuku (11/29), podczas gdy biało-niebiescy jedynie trzykrotnie (3/16).

„Górnicy” są już pewni utrzymania w 1. lidze, ale wciąż liczą się w walce o play-off. O tym, czy znajdą się w najlepszej ósemce rozgrywek zadecyduje ostatnia kolejka rundy zasadniczej. W niedzielę, 31 marca wałbrzyszanie zmierzą się wtedy z Energą Kotwicą Kołobrzeg.

Biofarm Basket Poznań - Górnik Trans.eu Wałbrzych 79:55 (15:13, 14:15, 26:12, 24:15)
Górnik: Wróbel 11, Kruszczyński 8, Niedźwiedzki 7, Spała 7, Glapiński 6, Ratajczak 5, Małecki 5, Krzywdziński 4, Durski 1.
Najwięcej dla Biofarmu: Tomaszewski 16, Flieger 15, Jankowski 13