gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Finały Toyota Basket Ligi za nami/ 2019-06-18 10:35:04 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Wiosenna edycja Toyota Basket Ligi dobiegła końca. W sobotnie popołudnie gratulacje za wygrane w finale odbierać mogli zawodnicy Rudexu czyli PSP 28 w kategorii zespołów młodszych oraz zawodnicy Szkoły Jazdy Sztymala czyli PSP 5 w kategorii zespołów starszych. O ile dominacja w pierwszym z finałów 28-ki nie podlegała dyskusji a zwycięstwo nad Mazbudem-PSP 15 było bardzo wyraźne (37:8) to drugi z finałów dostarczył prawdziwych emocji do samego końca. Tutaj również rywalem Szkoły Jazdy Sztymala była drużyna Mazbudu-PSP 15 ale do ostatniego gwizdka kibice mogli zastanawiać się kto okaże się zwycięzcą Ligi. Ostatecznie PSP-5 zwyciężyła zaledwie dwoma punktami 32:30.W meczach o 3 miejsce w kategorii zespołów młodszych zwycięstwo nad Mobilnymi Serwisami Opon – PSP6 odniosła Płytka-PSP26 (55:10) a w kategorii zespołów starszych lepsi od Rudexu-PSP28 okazali się zawodnicy Trans.eu-PSP37 (19:36). W meczu o 5 miejsce w kategorii zespołów młodszych Trans.eu-PSP37 pokonał WałbrzychDlaWas-PSP17 (37:2) a w kategorii zespołów starszych Blue Computers-PSP26 wygrał z Norweską Doliną-PSP6 (32:2). Mecz o 7 miejsce w kategorii zespołów starszych zakończył się walkowerem dla WałbrzychDlaWas-PSP17 ze względu na nie pojawienie się zespołu WDB-PSP22.

Medale i nagrody wręczał uczestnikom reprezentujący strategicznego sponsora Ligi czyli firmę Toyota Motors Manufacturing Poland - Wiceprezes ds. Korporacyjnych Dariusz Mikołajczak.

Nie były to jednakże jedyne pamiątki, które mogły pozostać uczestnikom po przeprowadzeniu finału. W trakcie jego trwania zostały przeprowadzone konkursy zarówno indywidualne jak i drużynowe. W zmaganiach zespołowych współuczestniczyli zawodnicy pierwszoligowej drużyny Górnika Trans.eu Wałbrzych tworząc konkursowe teamy z młodymi koszykarzami oraz ich trenerami/nauczycielami.

W przypadku konkursów bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Rudexu czyli PSP-28 zwyciężając w rywalizacji zespołów młodszych, w której nagrodę stanowiły vouchery do wałbrzyskiego parku trampolin „Jump Planet” oraz w rywalizacji zespołów starszych, gdzie zwycięzcy w nagrodę będą mogli wybrać się do centrum rozrywek rzeczywistości wirtualnej „Magic VR” we Wrocławiu. Jakby tego było mało w konkursie indywidualnym w którym nagrodami były konsola „X-box one” oraz zestaw dronów zwycięzcami okazali się również zawodnicy Rudexu.
 

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl