gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Górnik - WKK: Niedziela 24.11. godz. 16:00/ 2019-11-20 07:11:11 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - W niedzielę, 24 listopada Górnik Trans.eu Wałbrzych podejmie w małych derbach WKK Wrocław z Piotrem Niedźwiedzkim w składzie. Zapraszamy do Aqua-Zdroju o godz. 16:00.

W poprzednim sezonie Górnik rozniósł u siebie WKK aż 82:51. Czy nasi ponownie nakarmią do syta głodnych sukcesów wałbrzyskich kibiców? Czy wrocławianie ponownie będą zmuszeni obejść się w Wałbrzychu smakiem? Przekonamy się w niedzielę!Ekipy z Wałbrzycha i Wrocławia łączy w tym sezonie coś znacznie więcej niż geograficzna bliskość. Zarówno jedni, jak i drudzy dokonali latem wielu przetasowań w swoich szeregach by móc aspirować do ligowej czołówki. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Górnik i WKK to zespoły, które wygrały ostatnie cztery ligowe potyczki. W niedzielę jedna z tych serii będzie musiała się skończyć.

Największym, dosłownie i w przenośni, łącznikiem pomiędzy WKK a Górnikiem jest Piotr Niedźwiedzki. Wychowanek wałbrzyskiego klubu koszykarsko dorastał w WKK i to z tym zespołem święcił triumfy w rozgrywkach młodzieżowych. W stolicy Dolnego Śląska zaczynał ligową rywalizację w 2011 roku, ale to pod Chełmcem odbudowywał formę, wywalczając awans do 2. ligi, gdzie później był w biało-niebieskim trykocie gwiazdą. W poprzednim sezonie Niedźwiedzki zanotował trzeci powrót do Wałbrzycha, gdzie znowu był dominatorem, walnie przyczyniając się do awansu Górnika do play-off, notując śr. 18.1 pkt i 10.6 zb.

W trwających rozgrywkach, ponownie w barwach WKK, Niedźwiedzki jest jeszcze większym zagrożeniem dla rywali, zaliczając śr. 19.3 pkt i 11.3 zb. Popularny „Niedźwiedź” miewał w tym sezonie na parkietach prawdziwe „uczty” – w Pruszkowie zdobył 33 punkty i dołożył 18 zbiórek, w Opolu dorzucił 28 „oczek” i 15 zbiórek. W Aqua Zdroju pod koszem spróbuje go „zagłodzić” Damian Cechniak. Nasz środkowy nie jest w tym bez szans. W ubiegłym sezonie panowie spotkali się raz. Czarni Słupsk pokonali u siebie Górnika, a u gospodarzy błyszczał Cechniak, autor 23 punktów i 10 zbiórek. Niedźwiedzki zagrał tylko 19 minut i zdobył 11 punktów, szybko opsuzczając parkiet z powodu pięciu przewinień.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Yarowch
2019.11.22 22:04:22
IP: 86.40.114.174

Kiedy w końcu będzie można obejrzeć mecz Górnika który gra w Wałbrzychu na żywo w internecie?Przebywam za granicą i nie mam możliwości być na meczu ; od ducha: na chwilę obecną Klub nie planuje transmisji.

ks
2019.11.20 09:26:27
IP: 87.105.201.242
raczej nie derby ale mecz ciekawie się zapowiada!!
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl