Domowa porażka z WKK/ 2019-11-25 07:31:09 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Górnik Trans.eu Wałbrzych przegrał u siebie z WKK Wrocław 80:82, a emocji nie brakowało do samego końca, gdy w ostatniej sekundzie rzutem z półdystansu do dogrywki próbował doprowadzić Damian Pieloch.

(7-2) Górnik Trans.eu Wałbrzych - (7-3) WKK Wrocław 80:82 (25:17, 23:28, 17:24, 15:13)
Górnik: Jakóbczyk 24, Wróbel 15, Cechniak 14 (8 zb, 3 bl), Zywert 10 (7 as), Pieloch 8, Kulka 6, Glapiński 3, Ratajczak 0, Durski 0, Koperski 0.
WKK: Patoka 20, Jędrzejewski 18, Niedźwiedzki 14 (10 zb, 5 bl), Koelner 10, Kroczak 7, Prostak 5, Nowakowski 5, Uberna 3, Pułkotycki 0.

- Górnik zakończył serię czterech zwycięstw z rzędu oraz przegrał po raz pierwszy w tym sezonie we własnej hali
- WKK Wrocław triumfowało po raz piąty z rzędu
- Goście zrewanżowali się wałbrzyszanom za dotkliwą porażkę w Aqua Zdroju w poprzednim sezonie (51:82)

Do końca kwarty/meczu pozostało ledwie kilkanaście sekund, gdy przy stanie 80:80 w „kanapkę” pod koszem został wzięty Kamil Zywert. Rozgrywający stracił piłkę, a ekipa Tomasza Niedbalskiego uruchomiła jedną ze swoich największych broni, czyli błyskawiczne przejście z obrony do ataku. Patoka wyprowadził Michała Jędrzejewskiego, a ten przytomnie w przewadze 2:1 dograł pod obręcz do Patoki i na pięć sekund przed końcem wrocławianie objęli prowadzenie 82:80.

Po przerwie na żądanie Górnik miał szanse na wygranie meczu lub dogrywkę. Nasi przytomnie zagrali za dwa, ale Damian Pieloch spudłował rzut z półdystansu z dobrej pozycji. O przestrzeloną próbę wychowanka biało-niebieskich nie można mieć pretensji. Dużo większe natomiast można kierować do jego kolegów, którzy we wcześniejszym fragmencie czwartej kwarty pudłowali z najbliższej odległości.

Po raz kolejny w tym sezonie biało-niebiescy mogli liczyć na swoich głośnych kibiców, którzy bardzo licznie przybyli na derby. Decydujące akcje oglądali na stojąco, po raz kolejny dając do zrozumienia, że wałbrzyska koszykówka zasługuje na więcej niż walkę na zapleczu ekstraklasy.

Górnik pozostał w czubie tabeli, obok Czarnych Słupsk ma najmniej porażek na koncie z całej stawki. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że w niezwykle wyrównanej 1. lidze każda kolejna wygrana jest na wagę złota. Przed wałbrzyszanami kolejne wymagające testy. 1 grudnia (niedziela) zagrają u siebie z Rawlplugiem Sokołem Łańcut, tydzień później podejmą we własnej hali GKS Tychy, a 14 grudnia wybierają się na batalię do Słupska.