Porażka w Poznaniu po dogrywce/ 2020-01-27 10:26:06 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Biofarm Basket Poznań pokonał u siebie Górnika Trans.eu Wałbrzych 83:80 po dogrywce. Gospodarzy do wygranej poprowadził Marcin Flieger, autor 27 punktów i 10 asyst. Dla wałbrzyszan 17 „oczek” zaliczył Damian Pieloch.

W niedzielę, 2 lutego Górnik zmierzy się u siebie z Księżakiem Łowicz, z którym przegrał ostatnie trzy ligowe mecze.

- Seria sześciu zwycięstw z rzędu Górnika została przerwana. Nasi przegrali na wyjeździe po raz drugi w tym sezonie. Pierwsze niepowodzenie miało miejsce w Łowiczu z Księżakiem.

- Górnik wciąż legitymuje się najlepszym bilansem w lidze (13-3, w tym 6-2 na wyjazdach)

- W drugiej kwarcie ekipa Łukasza Grudniewskiego nie zdobyła ani jednego punktu przez niemal 4 minuty i 45 sekund. W drugiej połowie nasi grali bez Grzegorza Kulki, którego wyeliminował drobny uraz

- Biofarm Basket wygrał drugi raz rzędu. W ostatnich pięciu meczach triumfował trzykrotnie

(6-12) Biofarm Basket Poznań - (13-3) Górnik Trans.eu Wałbrzych 83:80 (28:27, 11:14, 20:15, 14:17, d:10:7)
Basket: Flieger 27 (10 as), Marek 19, D. Bręk 16, Krajewski 12, Struski 3, Rutkowski 2, Fiszer 2, Tomaszewski 2, M. Bręk 0, Wiśniewski 0, Smorawiński 0.
Górnik: Pieloch 17, Jakóbczyk 12, Cechniak 9 (10 zb), Glapiński 9, Kulka 8, Zywert 7, Wróbel 7, Kamiński 4, Durski 4, Koperski 3, Ratajczak 0.

lebron23
2020.02.08 14:17:10
IP: 212.5.205.202
prawda jest taka ze sedziowie mocno wypaczyli wynik meczu , zagwizdali bardzo kontrowersyjne 2 faule na fliegera , faulowal rzekomo kaminski to mialo wplyw na wygrana poznania w dogrywce.

masakra jakas zeby 1 lidze tak sedziowac
Fanfan
2020.01.28 09:31:03
IP: 5.173.251.69
Drużyny trenera Grudniewskiego cechuje właśnie taką gra,pamiętacie Leszno,było podobnie,niestety to Grudniewski musi wiedzieć kiedy odpuścić bo jak nazwać to że w 1 kwarcie grają jak z nut a później już tylko o przeżycie,albo ich dojechał albo są tam jakieś kwasy,zresztą dodam,że trener przywiązał się sztywno do 6 nazwisk i grają cały czas czy dobrze czy źle a reszta która od początku grała więcej stoi na kwadracie i kibicuje,może to też jest przyczyną,cóż najlepiej chyba wie trener zawodnicy i zarząd......pozdrawiam tylko Górnik nasz KS
bob
2020.01.27 14:38:38
IP: 188.146.233.183
W Poznaniu spotkały się dwa równorzędne zespoły. Mecz był bardzo zacięty z niewielką przewagą gospodarzy a wynik oscylował w granicy remisu. Potrzebna była dogrywka. W niej na 2 minuty przed zakończeniem goście wypracowali sobie 5 punktów przewagi, ale przegrali z kretesem końcówkę i... zasłużenie wygrał 1pkt. Biofarm. Jeszcze na 20s przed końcowa syreną Górnik był posiadaniu piłki i wystarczyło trafić do kosza. Niestety nie udało się. Tyle suche fakty, które świadczą tylko przeciwko Górnikowi. Bowiem w Poznaniu nie spotkały się drużyny z czołówki tabeli,tylko lider grał zespołem z końca tabeli.
Niestety Górnik ma regres formy od kilku meczy. Gra nie przekonywująco , popełnia mnóstwo błędów i strat własnych, ma wiele przestojów w grze. Już tydzień temu grając u siebie z niezbyt silnym Kłodzkiem, o mały włos nie przegrali. Czego nie zrobiła Nysa zrobił Biofarm. Obie drużyny nie grają jakiejś rewelacyjnej koszykówki. To Górnik obniżył poziom gry do ich poziomu.
Personalnie lider ma najsilniejszy skład, ale gra jakoś nieporadnie, bez wiary i ikry oraz silnej woli walki, co zawsze cechowało Górnika. Grają bo grają i jakoś się uda. Jednak z taką grą nie mają czego szukać w play-offach. Trener coś musi z tym fantem zrobić.